Вітаємо колектив історичного факультету з першим місцем у науковій роботі!

24 березня 2022 року під час засідання вченої ради університету проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк представив підсумки наукової роботи університету за 2021 рік. Згідно з ними історичний факультет посів перше місце серед факультетів та навчально-наукових інститутів університету за результатами науково-дослідницької діяльності у минулому році.

Загалом колектив історичного факультету набрав 13285,50 балів за абсолютним показником і 483,99

балів за відносним. Відзначу, що факультет уже сьомий рік поспіль займає перше місце з наукової роботи в університеті.

Усі кафедри історичного факультету ввійшли у двадцятку найкращих кафедр університету. За відносним показником кафедра історії України посіла перше місце (693,47 б.), кафедра всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін – друге (623,39 .), кафедра філософії імені професора В.Г. Скотного – сьоме (319,66 б.), кафедра правознавства, соціології та політології – двадцяте (156,98 б.). За абсолютним показником переконливу перемогу здобула кафедра всесвітньої історії та спеціальних історичних дисциплін (5891 б.).

Серед професорів університету, які посіли найвищі місця у загальноуніверситетському рейтингу наукової роботи, чимало працівників історичного факультету: професор Василь Ільницький – друге місце (1582,29 б.), професор Віталій Тельвак – третє (1503,00 б.), професор Микола Галів – четверте (1486,17 б.), професор Ігор Смуток – пʼяте (1425,06 б.), професор Леонід Тимошенко – шосте (889,95 б.), професор Юрій Стецик – одинадцяте (579,89 б.), професорка Віра Лімонченко – дванадцяте (528,48 б.), професор Володимир Возняк – чотирнадцяте (432,9 б.), професорка Лідія Лазурко – п’ятнадцяте (418,1 б.). Доценти Вікторія Тельвак, Володимир Галик, Руслана Попп та інші також посіли високі місця у рейтингу кандидатів наук, доцентів.

Висловлюю сердечну подяку всьому колективу історичного факультету за важку, напружену працю на науковій ниві. Сотні наукових статей, десятки монографій, наукові проєкти, які фінансуються із загального та спеціального фондів Державного бюджету України, десятки наукових конференцій різного рівня, 7 збірників наукових праць (серед них і два студентських) – усе це результат ентузіазму, любові до науки, інтелектуальної праці багатьох талановитих людей: істориків, філософів, правознавців, соціологів і політологів, які працюють на історичному факультеті. Дякую завідувачам кафедр професорам Василю Ільницькому, Олегові Петречку, Володимиру Возняку, Світлані Щудло, заступнику декана з наукової роботи Володимиру Галику за організацію наукової роботи факультету. Дякую студентам історичного факультету, які беруть участь у науковій праці, виступають на конференціях і публікують свої перші студії.

Микола ГАЛІВ,

декан історичного факультету