ВІТАЄМО ІЗ ЮВІЛЕЄМ!

30 вересня 1940 року у м. Лежайську Жешувського воєводства (Республіка Польща) у робітничій родині народився Юрій Львович КИШАКЕВИЧ.

1945 року разом із батьками покидають рідні пороги своєї домівки у Польщі і переселяються в Україну, спочатку – у м. Городенку на Станіславщині, а потім переїжджають до м. Борислав Львівської області. Тут Юрій Львович здобув середню освіту. 1957 року доля приводить його, випускника із золотою медаллю, на фізико-математичний факультет Дрогобицького державного педагогічного університету (тоді інституту), після закінчення якого отримує диплом учителя математики та фізики середньої школи.

Педагогічна стезя Юрієві Львовичу стелиться за скеруванням на Сколівщину. Та керівництво інституту, зваживши на відповідальне і сумлінне ставлення студента до навчання, на хист до наукової роботи та наявність вакансії на кафедрі матаналізу, виклопотало в Міністерстві освіти дозвіл залишити випускника з червоним дипломом Юрія Кишакевича на посаді асистента.

Отож, 15 серпня 1962 року розпочалася історія трудової діяльності від асистента до проректора з науково-педагогічної діяльності Юрія Кишакевича – особистості надзвичайно ерудованої, ініціативної, яка все трудове життя прослужила благородній справі підготовки висококваліфікованих фахівців для національної школи. 35 років (1980 – 2015 рр.) проректор Юрій Львович перебував біля керма університетської структури. Це подиву гідний вияв сумлінної, наполегливої праці, це приклад самовдосконалення – систематичного поліпшення педагогічної майстерності, підвищення наукового рівня, постійного і застосування найефективніших методів і принципів керівництва навчально-виховним процесом. Уся його освітня діяльність – це прагнення поліпшити якість української освіти.

З ініціативи Юрія Кишакевича була створена Обласна профільна спеціалізована школа, де перші п’ять років він працював на громадських засадах та втілював у життя власні ідеї.

Зміна статусу навчального закладу з інституту на університет – це було життєвою далекоглядністю бл.п. ректора Валерія Скотного – теж відбувалася за активної участі проректора Юрія Кишакевича, бо умови певної переорієнтації освітньої діяльності, певної зміни її шляхів та методів зобов’язували колектив тепер уже університету до нових ефективних кроків у підвищенні якості підготовки вчителів і його документаційного забезпечення.

Юрій Кишакевич – незмінний консультант із питань реорганізації навчання за Болонським процесом. Невипадково, напевне, першу в Україні кандидатську дисертацію з проблем кредитно-модульної системи навчання захищено аспіранткою Дрогобицького державного педуніверситету імені Івана Франка під керівництвом професора Ю.Кишакевича.

Постійно в колі уваги проректора не тільки проблеми навчання, а й виховання. Якісній підготовці вчителя-вихователя допомагають збірник нормативних актів Міністерства освіти і науки України та розроблені Дрогобицьким педагогічним університетом матеріали під назвою «Організаційно-методичне забезпечення освітньої діяльності. Частина 3. Виховання» (Дрогобич, 2000). Серед групи авторів збірника – проректор Юрій Кишакевич.

Результатом творчого пошуку нових джерел, форм і методів виховної роботи став посібник «Календар класного керівника». Упорядником й автором багатьох матеріалів у ньому 20 років поспіль був професор Юрій Кишакевич.

У період повернення до традиційних християнських засад, коли, нарешті, було розірвано ланцюги заборони шукати свої національні імена, факти, події, класні керівники можуть скористатися і посібником «Порадник учителя християнської етики на 2012 рік» (Дрогобич, 2011), упорядкованим теж Юрієм Кишакевичем у співавторстві зі студентським капеланом о. Олегом Кекошем.

Наділений високим почуттям відповідальності за якість підготовки учительських кадрів, проректор Юрій Кишакевич поспішав до студентів І курсу на допомогу із пропозиціями, порадами, і не тільки усними, а й збереженими на письмі: «Не спотикайтеся, першокурсники!», «Не марнуймо дорогого часу!», «Першокурснику, будь обачним!», «Першокурсники, не піддавайтеся ілюзіям про веселе життя!» та ін. Колектив авторів під керівництвом Юрія Львовича випускає для студентів І курсу довідничок «Записна книжка студента», який щороку доповнюється новими даними.

Проректор Юрій Кишакевич підтримав ідею створення Вуличного Університету при Дрогобицькому педагогічному університеті, став ініціатором та засновником «Країни Франкіани». Спільно з міською радою Дрогобича втілив амбіції міста в життя, а саме «Ідею Днів «Дня» (фотовиставка газети «День»), запросивши журналіста, громадсько-культурного діяча Ларису Олексіївну Івшину.

Підсумовуючи, відзначимо: кожен етап діяльності Юрія Кишакевича – це висока відповідальність, наполегливість, велика вимогливість, передусім до себе. Усе це тримається на одному, дуже міцному фундаменті – надзвичайній працьовитості. Хай же ніколи не маліти їй!

Сьогодні ж ми раді вітати Вас, Юрію Львовичу, із гідно прожитими літами і хочемо побажати Вам ще невпинного руху вперед. Від усього серця бажаємо, щоб усе зроблене Вами було непідвладне плину часу і зміні поколінь. Хай тепло рідних та близьких надійно захищає Вас від життєвих негараздів, а кожен день нехай наповнюється корисними справами і земними радощами.

Зустрічайте весни ще багато літ та хай вони приносять Вам натхнення творити добро на користь людям. І нехай прожиті літа не схиляють Вам плечей, а зозуленька накує многая, многая літа!

Хай Ангели-охоронці відвернуть усі біди, а Господь посилає мир – душі, здоров’я – тілу і спокій – дому.

Нехай людська шана буде подякою Вам за плідну працю!

Дай Вам, Боже, усіх земних гараздів!

Адміністрація та профком університету

Вам буде цікаво