Вітання ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка з Днем вишиванки

Шановна університетська спільното!

Вітаю Вас із чудовим святом самобутньої, неповторної, барвистої української культури – з Днем вишиванки.

День вишиванки – це свято сповідування національних українських традицій, плекання культури, патріотизму та єдиного, міцного українського духу! Історія вишиванки сягає давніх часів Трипільської цивілізації, українська вишиванка – це прадавній оберіг. Це наша історія: міфологія, релігія, давнє мистецтво наших предків, душа нашого народу.

Вишиванка – наша національна святиня. Вона символізує зв’язок поколінь, будить високі патріотичні почуття в серці кожного українця. Вишиту сорочку, вишитий рушник передають з роду в рід, бережуть як безцінну реліквію. Сьогодні українські бійці теж вдягають вишиванки під військову форму, як оберіг, як захист від ворожих куль. Бо Українська Вишиванка захищає душу та тіло українців.

То ж вдягайте вишивану на свято та у будній день. Бережіть свою душу та тіло!

Бажаю всім здоров’я, добра, злагоди, мирного неба. Нехай ворожі кулі минають наших Героїв.

Зі святом!

Ректор професор Валентина БОДАК