Вікторія Мазурик – переможниця ІІ туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Музичне мистецтво»

25 травня 2022 року у Кам’янець-Подільському національному університету імені Івана Огієнка відбувся ІІ тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Музичне мистецтво».

Другий тур включав два етапи. На перший було подано 32 студентські наукові роботи із різних навчальних закладів України, а на другий етап – 9 робіт, які були відібрані шляхом рецензування, перевіркою на академічну доброчесність й отримали найвищу кількість балів, а їхніх авторів запросили для участі у підсумковій відео-конференції на платформі Zoom для унаочнення наукових доповідей та захисту робіт.

Галузеву конкурсну комісію очолила завідувачка кафедри теорії та методики музичної освіти, хорового співу і диригування факультету мистецтв імені А. Авдієвського НПУ ім. М. Драгоманова професорка Алла Козир. До складу комісії ввійшли професори Майя Печенюк, Віктор Лабунець, Наталія Бахмат (Кам’янець-Подільський НУ ім. І. Огієнка), Наталія Сегеда (Мелітопольський ДПУ ім. Б. Хмельницького), Наталія Мозгальова (Вінницький ДПУ ім. М. Коцюбинського), Ярослав Сверлюк (Рівненський ДГУ), Сергій Шип (Південноукраїнський НПУ ім. К. Ушинського) та доценти Олена Аліксійчук, Тетяна Борисова (Кам’янець-Подільський НУ ім. І. Огієнка), Андрій Душний (Дрогобицький ДПУ ім. І. Франка).

Від інституту музичного мистецтва нашого університету були подані 2 роботи: «Нова музика для баяна-акордеона у творчому доробку українських композиторів ХХІ століття: дидактично-інструктивний аспект» Вікторії Мазурик під керівництвом завідувача кафедри народних музичних інструментів та вокалу доцента Андрія Душного та «Вокально-хорова спадщина Степана Стельмащука для учнівської молоді» Руслани Клюки під керівництвом доцентки кафедри методики музичного виховання і диригування Тетяни Медвідь.

За підсумками першого туру лідирувала робота Вікторії Мазурик (95 балів зі 100), яка в другому турі здобула І місце.

Варто наголосити, що вже вдруге студенти під керівництвом доцента Андрія Душного здобувають перші місця на конкурсі наукових робіт (у 2021 р. перемогу отримав Роман Дидик).

Здобутки Вікторії варто розділити на дві частини: творчо-виконавські – лауреат численних міжнародних конкурсів у сольній та ансамблевій номінації (в дуеті з Романом Дидиком) в Україні (Дрогобич, Київ, Одеса, Кривий Ріг), Великій Британії (Лондон), Литві (Шяуляй), Латвії (Марупе), Польщі (Сянок); наукові – авторка низки публікацій у сфері музичного мистецтва (у співавторстві) та розділу в колективній монографії (в співавторстві) у виданні Латвії, учасниця всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференції із відповідними сертифікатами.

Відтак, Вікторія постає виконавицею низки творів, які піддала музикознавчому аналізі в роботі («Конфеті» В. Клименка, Вальс «Кошеня» С. Гуріна, «Маленька джазова мініатюра» Т. Ілюхіна), дослідницею творчості В. Салія, В. Клименка, П. Гільченка, М. Вігули, Я. Олексіва у сфері нової музики для баяна-акордеона з позиції оригінальності та затребуваності у навчальному процесі та виконавській практиці в Україні й зарубіжжі.

Вітаємо Вікторію Мазурик та її наукового керівника доцента Андрія Душного із блискучою перемогою, бажаємо подальших наукових і творчих досягнень.

Антоніна БОЙЧУК,

аспірантка інституту музичного мистецтва

Вам буде цікаво