VІІ загальноуніверситетський конкурс читців поезії Тараса Шевченка

«Борітеся – поборете,

Вам Бог помагає!

За вас правда, за вас слава

І воля святая!»

Т. Шевченко

Традиційною березневою подією у Дрогобицькому університеті є вшанування пам’яті генія українського народу Тараса Шевченка. Цей рік не став винятком. 10 березня 2021 року відбувся VІІ загальноуніверситетський конкурс читців Шевченкової поезії, який традиційно організовує профком студентів та студентське самоврядування. Кожен інститут та факультет делегував свого читця, а представник філологічного факультету виступав поза конкурсом. Карантинні обмеження внесли свої корективи, тож слово Кобзаря цьогоріч лунало у віртуальному просторі.

Учасники декламували вибрані твори Кобзаря, вплітаючи їх у символічний вінок вдячності та вічної шани.

Оцінювало декламацію творів компетентне журі: доцент кафедри української літератури та теорії української літератури Ірина Дмитрів, директор університетської бібліотеки Ігор Розлуцький, голова профкому студентів Ігор Гівчак, студентський ректор Святослав Музичка.

З вітальним словом до конкурсантів звернулася ректор професор Надія Скотна.

У межах конкурсу студенти читали такі твори: «Чи то недоля та неволя» (Марія Цицик, інститут музичного мистецтва), «Тополя» (Христина Шеменда, історичний факультет), «Тарасова ніч» (Віра Магур, факультет початкової та мистецької освіти), «Заповіт» (Оксана Процайло, факультет психології, педагогіки та соціальної роботи), «Мені однаково» (Орест Гавронський, інститут фізичної культури та здоров’я), «Гайдамаки. Треті півні» (Анастасія Шабаранська, інститут іноземних мов), «Тополя» (Христина Дум’як, інститут фізики, математики, економіки та інноваційних технологій), «Гайдамаки. Гонта в Умані» (Анна Савшак, біолого-природничий факультет), «Холодний яр» (Ірина Мицак, філологічний факультет).

Журі визначило переможців:

І місце – студентка інституту музичного мистецтва Марія Цицик;

ІІ місце – студентка факультету початкової та мистецької освіти Віра Магур;

ІІІ місце розділили між собою студентка історичного факультету Христина Шеменда і студентка інституту іноземних мов Анастасія Шабаранська.

Всі учасники конкурсу будуть нагороджені подяками, грамотами і грошовими преміями.

Організатори конкурсу висловлюють щиру подяку всім, хто долучився до заходу.