Відзначення 167-ї річниці від дня народження Івана Франка

27 серпня 2023 року минає 167-ма річниця від дня народження генія українського народу Івана Франка.

З цієї нагоди біля Народного дому імені Івана Франка відбулося урочисте віче, під час якого вшанували пам’ять видатного письменника, поета, публіциста, перекладача, вченого, громадсько-політичного діяча. На заході концертну програму презентував  ансамбль народного танцю “Верховинка”. Наукова спільнота Дрогобицького університету також долучилася до відзначення дня народження Каменяра, поклавши квіти до підніжжя пам’ятника Іванові Франку разом із громадськими та освітніми закладами Дрогобича.

Під час віче відбулося відкриття меморіальної дошки з гранітної плити керівнику Дрогобицького товариства “Просвіта”, багатолітньому професорові Дрогобицького університету Михайлу Шалаті. Слово на пошану професора виголосили представники міської адміністрації, університету та рідні.

Наступною локацією урочистих заходів стала Батьківщина Івана Франка село Нагуєвичі. Традиційно відбулася панахида біля пам’ятного Хреста до скасування кріпацтва 1848 р. авторства Якова Франка та покладання квітів до пам’ятника Каменяра.

Всі учасники заходу мали можливість долучитися до благодійної екскурсії батьківською садибою Франка, зробивши там патріотичне “Франко-фото”. В межах урочистостей у музеї відбулося відкриття виставки картин Зенона Франка “Франкова Україна”.

Центральною подією цього дня стала VII урочиста церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка, яка відбулася у Народному домі імені Івана Франка. На заході промови виголосили очільники міста та області. З вітальним словом від Дрогобицького університету виступив проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності доцент Ігор Гриник, підкресливши актуальність Франка, особливо сьогодні в період військової агресії, в період змін і нових звершень. Насамкінець відбулося вручення премії переможцеві. Цьогоріч найвищу відзнаку здобув доктор філологічних наук, завідувач відділу франкознавства Інституту Івана Франка НАН України Микола Легкий. Нагороду йому присудили за монографію “Проза Івана Франка: поетика, естетика, рецепція в критиці”.

Завершився захід прем’єрою меси “Буенос Айрес” композитора Мартина Палмарі у виконанні Дрогобицького муніципального камерного хору “Легенда”.

Урочистості з нагоди 167-ї річниці від дня народження Івана Франка продовжилися на території Державного історико-культурного заповідника “Нагуєвичі”, де відбувся VII благодійний етнофест на підтримку Збройних Сил України. Серед запрошених гостей із вітальним словом виступив проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності доцент Ігор Гриник. Продовжилася святкова програма розмаїтими етнолокаціями, благодійними аукціонами та виступами популярних гуртів і виконавців.

Вам буде цікаво