Відзначення 160-річчя від дня народження Івана Франка

27 серпня 2016 року в Дрогобичі відбулися урочистості відзначення 160-річчя від дня народження Івана Франка.

Ректор університету професор Надія Скотна, проректори Володимир Шаран та Мирон Чернець, представники міської влади Дрогобича, онук Каменяра Роланд Франко, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус та гості свята завітали у село Нагуєвичі, де поклали квіти до пам’ятника Каменяра та відвідали Музей-садибу Івана Франка.

У Народному домі імені Івана Франка відбувалася церемонія нагородження Лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. З офіційними промовами виступили міський голова Дрогобича Тарас Кучма, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надія Скотна, директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус, голова Правління Міжнародного фонду Івана Франка Роланд Франко, академік Микола Мушинка, професор Університету Мюнстера (ФРН) Альфред Шпрьоде.

Міжнародною премією імені Івана Франка у номінації „За визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук” нагороджено Блаженнішого Любомира Гузара, Верховного Архиєпископа-емерита. Оскільки Лауреат  Міжнародної премії імені Івана Франка, у силу обставин, не зміг прибути до Дрогобича, премію отримав уповноважений Блаженніший Владика Ярослав Приріз (УГКЦ). Владика Ярослав зачитав звернення Любомира Гузара до присутніх гостей та організаторів церемонії.

Після урочистостей усі учасники святкового дійства взяли участь у покладанні квітів до підніжжя пам’ятника Іванові Франку та відвідали виставку творів декоративно-ужиткового мистецтва, народної творчості, друкованої продукції.

В актовій залі університету відбулася презентація монографії Блаженнішого Любомира Гузара „Андрей Шептицький, митрополит Галицький – провісник екуменізму”.