Відкриття Х Міжнародного фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі

12 липня у Дрогобичі відкрився Х Міжнародний фестиваль Бруно Шульца, організатором якого є Полоністичний науково-інформаційний центр ім. Ігоря Менька Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка / Благодійний Фонд «Музей та Фестиваль Бруно Шульца» у Дрогобичі. Ювілейний фестиваль приурочений 130-й річниці від дня народження митця та 80-й річниці його смерті. Через російську агресію фестивальні події цьогорічного фестивалю поділені на дві частини – люблінську та дрогобицьку. Люблінська частина завершилась 10 липня. Сьогодні розпочалась дрогобицька частина, інавґурація якої відбулася у Львівському академічному обласному музично-драматичному театрі ім. Юрія Дрогобича. Модератором заходу виступила керівник Полоністичного науково-інформаційного центру ім. Ігоря Менька / Благодійного Фонду «Музей та Фестиваль Бруно Шульца» доцент Віра Меньок.

З вітальним словом до учасників і гостей фестивалю звернулась ректор Дрогобицького університету професор Валентина Бодак, яка подякувала польському народові за звитяжну підтримку України у час війни з російською федерацією. Як зазначила очільниця університету, зараз триває війна за українську самобутність, тому Шульцфест – це  голос України, демонстрація нашої культурної зброї. Через культуру акумулюються сенси про те, ким ми є, ким ми були та ким будемо в майбутньому. Сьогодні Дрогобич живе, і фестиваль — це частина цього життя.

Х Міжнародний фестиваль Бруно Шульца цього разу, як і  завжди, покликаний не тільки популяризувати творчість письменника, а й створювати вільний простір для зустрічі і діалогу митців з усього світу. У межах шести фестивальних днів передбачено чимало цікавих подій, зокрема: зустрічі з Сергієм Жаданом, Анджеєм Стасюком, Юрієм Андруховичем, Тарасом Прохаськом, Андрієм Любкою, Аллою Татаренко, Андрієм Павлишиним та багатьма іншими цікавими особистостями, цикли читань «Бруно Шульц: жахіття й уява» та «Україна віршів / вірші в укриттях», музичні проєкти і концерти, вистави та перформанси, мистецькі виставки і літературні зустрічі.

«Культурний фронт мусить тривати, – наголошують організатори. –Шульцфест мусить продовжуватись та розвиватись. Разом доведемо: ми не здалися й нізащо не здамося!»