Відкрита лекція проф. Наталі Крестовської для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня факультету історії, педагогіки та психології

23 березня 2023 року за запрошенням доцентки кафедри історії України та правознавства Олександри Проць відкриту онлайн лекцію провела докторка юридичних наук, професорка, завідувачка кафедри морського права Національного університету «Одеська морська академія» Наталя Крестовська. Тема лекції «Порівняльна ювенальна юстиція» була надзвичайно актуальною для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня факультету історії, педагогіки та психології, які вивчають вибіркову дисципліну «Порівняльне правознавство». Окрім них, на лекції були присутні викладачі кафедри історії України та правознавства, кафедри морського права Національного університету «Одеська морська академія» та інші зацікавлені особи.

Проф. Наталя Крестовська презентувала всім учасникам онлайн-зустрічі результати ґрунтовного теоретико-практичного дослідження проблем ювенальної юстиції, яким вона займається вже тривалий час. На лекції розглядалися ключові категорії ювенальної юстиції, місце порівняльної ювенальної юстиції в сфері порівняльного правознавства, типологія сучасних систем ювенальної юстиції та ін. Лекторка охарактеризувала моделі ювенальної юстиції в окремих державах (Канаді, Новій Зеландії, США, Франції, Шотландії та ін.), акцентувавши на їхніх спільних, відмінних та особливих ознаках. Була приділена увага і проблемам становлення ювенальної юстиції в Україні. Зокрема, мова йшла про проєкт Закону України «Про юстицію, дружню до дитини», у розробці якого активну участь брала Наталя Крестовська.

Лекція викликала зацікавлення слухачів, що проявилося у запитаннях щодо критеріїв вибору об’єктів порівняльно-правових досліджень ювенальної юстиції, особливостей ювенальної юстиції в Польщі.

Насамкінець учасники подякували професорці Наталі Крестовській за змістовну лекцію та висловили сподівання, що й надалі матимуть змогу за її сприяння знайомитися з актуальними проблемами сучасної юридичної науки і практики.

Олександра Проць, доцентка  кафедри історії України та правознавства

Вам буде цікаво