Відкрита лекція на історичному факультеті

5 листопада 2020 р. на історичному факультеті нашого університету відбулася відкрита лекція  на тему «Тенденції розвитку інклюзивної освіти в Україні» (в режимі онлайн). Організаторами заходу виступили декан історичного факультету проф. Микола Галів та заступник декана доц. Світлана Біла. Лекцію для студентів ІІІ і IV курсів провела доцент кафедри педагогіки та методики початкової освіти кандидат психологічних наук Ірина Ігорівна Садова. Відзначимо, що Ірина Ігорівна є одним із найкращих фахівців у нашому університеті з питань інклюзивної освіти і нещодавно захистила докторську дисертацію на тему «Тенденції розвитку інклюзії у закладах загальної середньої освіти України».

Ірина Садова за допомогою презентаційних матеріалів розкрила законодавче підґрунтя інклюзивної освіти на міжнародному рівні загалом та в Україні зокрема, пояснила основні поняття та категорії (поняття «інклюзія», «інклюзивна освіта», «дитина з особливими потребами», «індивідуальна освітня траєкторія» тощо), окреслила головні завдання в рамках системи освіти України щодо забезпечення дітям з особливими потребами усіх можливостей для повноцінного навчання і виховання, визначила найбільш проблемні моменти реалізації актуальних завдань реалізації інклюзії в освіті та суспільстві загалом. Особливо детально лектор зупинилася на діяльності інклюзивно-ресурсних центрів, функціях команди психолого-педагогічного супроводу учня з особливими освітніми потребами, індивідуальних програмах розвитку дітей з особливими освітніми потребами.

Лекція викликала неабияке зацікавлення студентів, що виявилося в численних запитаннях, які вони ставили Ірині Ігорівні. На завершення між учасниками лекції розгорнулася дискусія з приводу різних моментів роботи вчителів із дітьми з особливими потребами.

Адміністрація та студенти історичного факультету висловлюють щиру подяку шановній Ірині Ігорівні Садовій за змістовну, цікаву, насичену новою, науково обґрунтованою інформацією та життєвим досвідом лекцію.

Generic selectors
Exact matches only