Відкрита лекція для студентів історичного факультету

29 березня 2021 року на історичному факультеті у режимі онлайн відбулася відкрита лекція співробітника Галузевого державного архіву Служби безпеки України (м. Київ) Ярослава Антонюка, присвячена діяльності спеціальних підрозділів українських націоналістичних організацій у 1921 – 1991 рр. Дослідник виступив перед здобувачами освіти ІІ – IV курсів першого (бакалаврського), І – ІІ курсів другого (магістерського) та третього (аспірантського) освітньо-наукових рівнів вищої освіти. Крім того, слухачами лекції були й професори Василь Ільницький, Микола Галів, доценти Світлана Біла, Руслана Попп, Оксана Медвідь.

Зі вступним словом до студентів та аспірантів звернувся декан історичного факультету Микола Галів. Лектора представив професор Василь Ільницький, відзначивши наукові здобутки Ярослава Антонюка у річищі досліджень українського визвольного руху ХХ ст. Зауважимо, що на початку березня цього року Я. Антонюк захистив докторську дисертацію, а його науковим консультантом був завідувач кафедри історії України нашого університету професор В. Ільницький. Загалом лекція викликала жваве обговорення здобувачами освіти, які запитували вченого про діяльність відомого очільника СБ ОУН на Дрогобиччині Романа Макомацького, вплив факту загибелі Степана Бандери 1959 р. на перебудову діяльності спецслужб українських націоналістичних організацій, і навіть про методологію подібних наукових досліджень.

Насамкінець лекції декан історичного факультету Микола Галів висловив вдячність доктору історичних наук Ярославові Антонюку за цікаву і змістовну доповідь, а також професору Василеві Ільницькому за допомогу в організації відкритої лекції.