Віденський семестр студентки інституту іноземних мов

Інститут іноземних мов та Австрійська бібліотека м. Дрогобич мають найбільш довготривалу і плідну співпрацю з Віденським педагогічним університетом (PHWien) як на рівні академічних обмінів викладачів та студентів, так і на рівні наукової та культурної співпраці. Європейська програма Erasmus+ значно підсилила її. Цього разу шанс провести навчальний семестр у Відні випав студентці ІV курсу англійського відділення Дані Здоров, про що вона радо розповідає:

“Про цей семестр можна говорити дуже і дуже довго, адже дійсно є що згадати. Неймовірно цікаве навчання, чудові викладачі, різноманітні екскурсії, нові друзі, перша шкільна практика та ще безліч інших речей – усе це є частиною семестру за обміном.

Моя подорож розпочалась із певними хвилюваннями. Невідома мені країна, інша мова, геть нове середовище та люди… На щастя, усі погані думки зникли у перший же день навчання. Здавалося, що всі довкола готові тобі допомогти, кожне питання готові вислухати та все-все пояснити. У разі виникнення навіть найменшої проблеми завжди є до кого звернутися. Я щиро вдячна за таку турботу.

Друге, що б хотіла згадати, це – екскурсії. Їх було досить багато впродовж семестру. Ми відвідували різні міста та музеї. Усі ці екскурсії були абсолютно різними, геть не схожими одна на іншу. На мою думку, це дуже розумно, адже так кожен студент може побачити чи знайти щось, що цікавить саме його. Для мене незабутньою стала екскурсія до Технічного музею Відня, де можна знайти безліч цікавих експонатів різного розміру та віку, що розповідають про розвиток технологій у всьому світі від найдавніших часів до сьогодення.

Улюбленою частиною всієї програми обміну стала моя перша шкільна практика. Не кожному випадає можливість проходити практику у віденській школі, тому я, знову ж таки, безмежно вдячна за це. Кожен проведений урок став для мене безцінним досвідом і загалом уся практика допомогла мені зрозуміти, що я дійсно хочу бути вчителем. Я щиро насолоджувалася кожною хвилиною уроку, який проводила.

Ну і, звичайно ж, ще однією перевагою цього семестру є можливість поліпшення знання іноземних мов. Більшість часу я розмовляла англійською (адже у нас були студенти, які знали лише цю мову), що допомогло мені зовсім забути про мовний бар’єр. Обов’язковий курс німецької мови та загалом усе середовище посприяло поліпшенню моєї німецької також. Я навіть вивчила кілька іспанських і французьких слів та фраз завдяки спілкуванню зі студентами з інших європейських країн і, звісно, навчила їх кількох українських слів.

Загалом, цей семестр назавжди залишиться у моїй пам’яті. Я отримала неймовірний досвід та зустріла безліч нових цікавих людей, яких зараз можу сміливо назвати своїми друзями.

Усім студентам раджу не вагатися, якщо випадає нагода повчитися за кордоном, і активно брати участь у програмах академічного обміну, які діють у Дрогобицькому університеті.”