Відбувся педагогічний форум «Освіта Львівщини: обрії майбутнього»

15 березня 2023 року на базі Дрогобицького університету відбувся педагогічний форум «Освіта Львівщини: обрії майбутнього». Захід розпочався виконанням Гімну України студентським хором факультету початкової освіти та мистецтва. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто загинув, захищаючи рідну землю від російських загарбників.

З вітальним словом виступив директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска, який запросив до слова господиню заходу ректора Дрогобицького університету професора Валентину Бодак. В роботі форуму взяли участь керівники органів управління освіти РЛА і ТГ, члени Ради директорів ЗЗСО Львівщини та представники вищих навчальних закладів.

Під час форуму в межах презентації напрацьованих матеріалів освітянськими спільнотами із доповідями виступили: вчитель-методист, вчитель зарубіжної літератури Соколянського ЗЗСО І-ІІІ ступенів Мостиської ТГ Ірина Олексюк «Вчитель вчителів. Національна гордість України. До 200-річчя Костянтина Ушинського»; директор Козівського ЗЗСО імені М. Гаврилка, голова ради директорів ЗЗСО Львівщини Олена Клепуц «Подолання ризиків і викликів організації освітнього процесу в рамках реалізації програми великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок»; завідувач кафедри психології ЛОІППО Ігор Корнієнко «Впровадження управлінської моделі психологічної служби системи освіти в області: виклики, ризики, перспективи».

На панельній дискусії «Творчість вчителя як невід’ємна складова розвитку творчих здібностей учнів» доповіді презентували: завідувач кафедри технологічної та професійної освіти професор Леонід Оршанський «Досвід підготовки творчого вчителя для Нової української школи»; доцент кафедри української мови Марія Стецик «Участь та перемоги творчо обдарованої молоді у міжнародних конкурсах імені Тараса Шевченка та імені Петра Яцика як вагомий етап професійного і наукового становлення особистості педагога»; доцент кафедри педагогіки та інноваційної освіти, директор центру інноваційних освітніх технологій Національного університету «Львівська політехніка» Маргарита Носкова «Сучасний вчитель: виклики та шляхи їх подолання»; заступник директора КЗ ЛОР «ЛОІППО» Наталія Пастушенко «Від творчого учителя до творчого учня».

Насамкінець директор департаменту освіти і науки Львівської ОДА Олег Паска подякував освітянам за участь у форумі, висловив сподівання, що такі зустрічі, дискусії, обмін думками та педагогічним досвідом є вкрай необхідними в час сучасних викликів, перед якими опинилася освіта.