Відбулася відкрита лекція професора Ігоря Сердюка

05 березня 2021 р. в актовій залі ім. В.Скотного нашого університету відбулася відкрита лекція доктора історичних наук, професора Ігоря Сердюка – лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка 2020 року за книгу «Маленький дорослий. Дитина і дитинство в Гетьманщині XVIII ст.» (Київ, 2018). На лекцію завітали студенти і викладачі історичного факультету, а також представники інших структурних підрозділів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

Із вступним словом виступили ректор нашого університету професор Надія Скотна та директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус. Під час лекції Ігор Сердюк розповів про обставини проведення своїх наукових студій, продемонстрував цікаві історичні джерела, розкрив найбільш важливі питання досліджуваної проблематики, зокрема уявлення про дитину на Лівобережній Україні XVIII ст., демографію дитинства, народжуваність, смертність, виховання і працю дітей, способи «іншування» (ставлення до дітей-сиріт, жебраків, байстрюків, хворих, школярів), поняття «багатодітності» в окреслену епоху тощо. Лекція викликала жваву реакцію аудиторії, тож присутні цікавилися освіченістю дитини у Гетьманщині, творчістю Івана Франка про дитинство.

Відтак професори нашого університету Галина Сабат і Микола Галів висловили слова подяки Ігореві Сердюку за цікаву й змістовну лекцію та подарували йому низку книг і збірників наукових праць. Професор Василь Ільницький запросив колегу з Полтави до публікації у журналі «Східноєвропейський історичний вісник», а директор ДІКЗ «Нагуєвичі» доцент Богдан Лазорак запропонував гостеві відвідати родинну садибу Івана Франка.

Микола Галів,

декан історичного факультету

Вам буде цікаво