Меню

«

»

Відбулася конференція щодо проходження педагогічної практики студентами спеціальності «історія»

На факультеті історії, педагогіки та психології відбулася підсумкова конференція з питань проходження педагогічної практики студентами спеціальності «історія» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Педагогічну практику студенти-магістри  проходили у закладах загальної середньої освіти у 9-11 класах з 18  вересня – по 12 листопада 2023 року.

  Прикметно, що частина  наших випускників працює за професією у різних закладах загальної середньої освіти І-ІІІ ст.  Це Богдан  Паньків, Христина Шеменда, Сергій Романиця,  Христина Марків. Магістр Богдан Паньків, окрім обов’язків вчителя у ліцеї № 16 м. Дрогобича  ще виконує функції  класного керівника.

На конференції у формі презентацій та усних виступів практиканти прозвітували про проведені уроки, позакласні, виховні, профорієнтаційні заходи. Магістри зауважили, що цьогорічна практика проходила в основному у режимі офлайн, уроки переривалися лише під час повітряної тривоги.

Суттєвими труднощами у проведенні практики, на думку студентів, є низький інтерес до навчання у тих учнів, котрі через повномасштабну війну планують після завершення школи виїхати за кордон, а також перманентний стресовий стан школярів.

Студенти поділилися досвідом, що дієвим шляхом створення позитивної мотивації у старшокласників до вивчення новітньої історії та правознавства є застосування цифрових інноваційних технологій, зокрема мультимедійних презентацій, інтерактивної дошки, методики «перевернутий екран».

Під час проходження педагогічної практики магістри провели і ряд цікавих та актуальних позакласних й виховних заходів, зокрема,  козацькі забави, приурочені Дню Захисника України,  круглі столи, присвячені ЗУНР, інтелектуальний брейнштормінг « Гідні бути українцями?»,  виховні години «Мої життєві принципи» та інші заходи.

Вже стало доброю традицією, що студенти-практиканти проводили і профорієнтаційні заходи для  учнів десятих й одинадцятих класів та бесіди на тему: «Ким бути?».  Під час профорієнтації магістри намагалися переконати старшокласників, що навчання на факультеті історії, педагогіки та психології  надає широкі можливості для подальшого працевлаштування,  ґрунтовного дослідження рідного краю, активної громадської діяльності.

Схвально відгукнулись про наших студентів методисти, зокрема  С. Я. Біла, Н. Ю. Кантор,  О. А.  Горбачик, Ю. Л. Калічак та інші. Наприкінці заходу  факультетський керівник педагогічної практики  С. Я Біла подякувала студентам за належне проходження педагогічної практики і проведену профагітаційну роботу.