Вічна пам’ять!

3 травня 2022 року на 65-му році життя відійшов у вічність відомий український історик і краєзнавець, доктор історичних наук, професор, декан історичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Степан Петрович КАЧАРАБА.

Народився Степан Качараба 9 січня 1958 року у с. Молотів Жидачівського району Львівської області. Закінчивши у 1985 році історичний факультет Львівського університету, він пов’язав із ним усе своє подальше життя. Багатолітній завідувач кафедри історичного краєзнавства, згодом – кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн, із 2019 року – декан історичного факультету. Член Національної спілки краєзнавців України, спеціалізованих вчених рад із захисту кандидатських та докторських дисертацій з історичних спеціальностей, редколегій численних наукових фахових видань і збірників в Україні та за кордоном, науковий керівник і вчитель не одного покоління студентів та науковців. Заслужений працівник освіти України.

Степан Петрович неодноразово бував у Дрогобичі, брав участь у конференціях, які організовувала кафедра історії України історичного факультету. Він був Вчителем багатьох викладачів нашого університету, а також науковим керівником кандидатських дисертацій. Степан Петрович був умілим керівником, добрим організатором, з ним було легко співпрацювати і спілкуватися. Своїми вчинками і ділами він залишив по собі добру пам’ять, а особливо у тих, хто його знав та поважав, кого він навчав, адже був прикладом добропорядності і професійності.

Висловлюємо щирі співчуття рідним та близьким Степана Петровича.

Нехай Господь Бог упокоїть його душу у Царстві Небеснім! Вічна і світла пам’ять!