Вічна пам’ять

Відійшла у вічність кандидат педагогічних наук, доцент Тетяна Степанівна ТОКАРСЬКА (Орищич), яка багато років свого життя присвятила викладацькій діяльності у нашому університеті.

Народилася 18 травня 1945 р. у с. Дорожів Дрогобицького району Львівської області. Після закінчення неповної середньої навчалася у Дорожівській вечірній школі сільської молоді. Упродовж 1963 – 1967 рр. – студентка денної форми факультету методики і педагогіки початкового навчання Дрогобицького державного педагогічного інституту імені Івана Франка, здобула кваліфікацію «Вчитель початкових класів».

З 1966 року Тетяна Степанівна розпочала свою трудову діяльність на посаді лаборанта агробіологічного кабінету і дослідного поля Дрогобицького педагогічного інституту імені Івана Франка. З 1968 р. – старший лаборант кафедри психології (завідувач кафедри – професор С. Кондратьєва). Працювала над проблемою «Психологічна сумісність вчителя та учнів на уроці». Із 1979 р. працювала на кафедрі педагогіки. У 1988 р. захистила кандидатську дисертацію на тему «Формування адекватної самооцінки у молодших школярів у процесі навчання і міжособистісного спілкування». Науковий керівник – професор О. Киричук.

Керує науково-дослідницькою роботою студентів: курсовими і дипломними роботами; проблемними групами. Організатор і член журі І туру Всеукраїнської олімпіади з педагогіки. В роки становлення незалежної України була ініціатором виховних заходів серед студентів і громадськості міста (Шевченківські вечори, День Матері, Андріївські вечорниці). Керівник самодіяльного студентського театру «Відродження» (факультет менеджменту і маркетингу), який проводив дійства в університеті та за його межами. Активно співпрацювала з дитячим будинком «Оранта» у наданні освітньої допомоги дітям-сиротам.

Упродовж усієї діяльності Тетяна Степанівна неодноразово була членом і головою профспілкового осередку кафедри педагогіки. Її дзвінкий голос завжди був ліричною окрасою всіх святкових заходів.

Член Львівської організації Всеукраїнського педагогічного товариства ім. Г.Ващенка. Учасник міжнародних, всеукраїнських і регіональних конференцій, «круглих столів», наукових і методичних семінарів із проблем організації навчально-виховного процесу з учнівською і студентською молоддю. Автор понад 50 публікацій, у яких відображено педагогічний пошук.

У ці скорботні дні розділяємо невимовний сум і тугу її близьких та рідних, молимося за упокій її душі. Світлий, добрий спомин про Тетяну Степанівну назавжди залишиться в серцях тих, хто її знав, любив і поважав, хто жив та працював поруч із нею, кого вона навчала, адже завжди була прикладом людської гідності, добропорядності та професійності.

Нехай милосердний Господь упокоїть її душу у Своїх Небесних Оселях, там, де спочивають праведні.

Зі щирою скорботою і світлою пам’яттю адміністрація та трудовий колектив університету

Вам буде цікаво