VI Міжнародна премія імені Івана Франка

27 серпня 2021 року в Дрогобичі у Народному домі імені Івана Франка відбулася урочиста церемонія вручення VI Міжнародної премії імені Івана Франка.

Після покладання квітів до підніжжя пам’ятника Каменяреві учасники заходу вшанували пам’ять засновника та голови правління Міжнародного фонду Івана Франка, українського ученого-інженера, дипломата, громадського діяча, останнього внука великого письменника Роланда Франка, який нещодавно відійшов у Вічність.

З вітальними словами виступили: заступник голови ЛОДА Віталій Загайний; міський голова Тарас Кучма; в.о. ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професор Микола Лук’янченко; керівник Фонду Івана Франка Ігор Курус; ректор Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимир Бугров та інші.

Від імені Комітету Міжнародної премії імені Івана Франка професор Володимир Бугров висловив щиру вдячність і вручив відповідні Сертифікати членам Міжнародного журі. Також організатори вручили подяки меценатам та особам, які долучилися до організації церемонії, а саме: голові Львівської обласної державної адміністрації Максимові Козицькому; міському голові Тарасу Кучмі; ректорці (2012 – 2021 рр.) професорці Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Надії Скотній; заступнику начальника управління культури та розвитку туризму Олегові Яводчаку та начальнику організаційного відділу Дрогобицької міської ради Ірині Кушнір; директорові Народного дому імені Івана Франка Петрові Косу; директору Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі»  Богданові Лазораку.

Кульмінацією події стало оголошення прізвища лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка. На неї претендували праці таких авторів: колективна монографія за ред. Альфредаса Бумблаускаса, Сальвіюса Кулявічюса (Литва) та Ігоря Скочиляса (Україна) «На перехресті культур: Монастир і храм Пресвятої Трійці у Вільнюсі» (подання Українського католицького університету, м. Львів); Оксана Кісь (Україна) з монографією «Українки в ГУЛАГу: Вижити значить перемогти» (подання Інституту українських студій Гарвардського університету, м. Кембридж, США); Леонід Тимошенко (Україна) з монографією «Руська релігійна культура Вільна. Контекст доби. Осередки. Література та книжність (XVI – перша третина XVIІ ст.)» (подання Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка).

За результатами таємного голосування лауреатом Міжнародної премії імені Івана Франка визначено доктора історичних наук, професора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Ф

ранка Леоніда Тимошенка. Під довгі оплески присутніх він отримав «Золотий знак Лауреата» та сертифікат на грошову винагороду. Професор Леонід Тимошенко у своїй промові подякував усім, хто підтримав його, колегам та університету зокрема, а також пообіцяв і надалі активно працювати на науковій ниві, щоб прославляти Україну та Дрогобиччину.

На церемонії нагородження були присутні члени Міжнародного журі, номінанти, вчені з Австрії, Польщі, України, франкознавці, представники влади, громадськість та родина Івана Франка.

У заході взяли участь: хор Заслуженого Прикарпатського ансамблю пісні та танцю України «Верховина»; Дрогобицький муніципальний камерний хор «Легенда» у супроводі симфонічного оркестру; солісти – лауреати міжнародних та всеукраїнських конкурсів-фестивалів Ростислав Герилів, Наталія Криськів, Андрій Боженський, Ярослав Дзендзерович; диригенти – заслужений діяч мистецтв України Микола Михаць, Світлана Майданик, Микола Михаць (мол.), Світлана Урбан-Понайда; ведучі – Ляна Воят та Володимир Думич.

Завершився захід спільним виконанням Гімну України.