Меню

«

»

VІ Літературно-мистецька академія «Країна Франкіана»

15 – 28 травня 2018 року відбулася VІ Літературно-мистецька академія «Країна Франкіана». Захід вкотре організовував Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка за підтримки та сприяння Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», музею «Дрогобиччина», Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича, відділу культури та мистецтв виконавчих органів Дрогобицької міської ради.

Цьогоріч Літературно-мистецька академія відзначилася презентаціями книг: «Дрогобич – місто Івана Франка» за редакцією професора Петра Іванишина, «Дрогобич у житті та творчій спадщині Івана Франка» (автор книги – альбому-путівника доцент Володимир Галик)

, «Історія Легіону Українських Січових Стрільців» за редакцією Осипа Думіна, видання Іван Франко «Лис Микита» за редакцією професора Галини Сабат. Також проходили традиційні проекти: конкурс на кращу декламацію творів Каменяра, творчий звіт факультету початкової та мистецької освіти, студентська хода-флешмоб (Нагуєвичі – Дрогобич), ряд тематичних виставок, вистави «Украдене щастя» і «Таїна буття», франкознавчі семінари «Іван Франко та українська література кінця XIX – початку XX сторіч» та «Нагуєвицькі читання – 2018: Іван Франко у гуманітарно-філологічному просторі». Крім того, 24 – 30 травня у фойє головного корпусу бібліотеки було відкрито книжкову виставку «Франкового духа печать».

25 травня відбулося урочисте відкриття Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана», яку вітальним словом відкрила ректор професор Надія Скотна. До вітань долучився міський голова Дрогобича Тарас Кучма та директор Національного літературно-меморіального музею Івана Франка у Львові Богдан Тихолоз.

27 травня відбувся І Міжнародний з’їзд архівістів та хранителів музеїв у Нагуєвичах, на який завітали працівники архівної та музейної справи з усіх куточків України, представники Львівської обласної ради та народний депутат 8-го скликання, голова Комітету з питань культури та духовності Микола Княжицький.

28 травня, у день смерті Івана Франка, відбулася панахида біля пам’ятника славному Каменяреві у Дрогобичі, на яку завітав і онук Роланд Франко.

На завершення VІ Літературно-мистецької академії «Країна Франкіана» всі учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятника в Нагуєвичах.