Вечір поезії Юліуша Словацького

4 вересня 2019 року минуло 210 років від дня народження великого польського поета Юліуша Словацького, котрий оспівував Польщу й Україну, адже народився у Кременці – чарівному містечку на Тернопільщині, з яким усе своє життя відчував глибокий зв’язок, як і зі своєю матір’ю Саломеєю Словацькою, що до неї писав зворушливі листи, які стали важливою частиною його доробку. Творчість цього польського генія – одного серед засновників української школи польського романтизму – високо цінував Іван Франко.

З нагоди ювілею Юліуша Словацького студентки польської філології філологічного факультету та вихованки інституту музичного мистецтва Франкового вишу підготували поетично-музичний спектакль-імпресію, названу рядками поета: «Душа-ластівка далеко від землі…». Непересічний студентський проект відбувся 4 жовтня 2019 року в актовій залі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. У поетично-музичній імпресії виступили: Уляна Павлишин, Роксолана Пристай, Анастасія Марчак, Вікторія Григорчук, Лілія Зубар, Уляна Стець, Марта Клименко (студентки ІІІ та ІV курсу польської філології, філологічний факультет) та Юлія Осмачко й Ольга Мичко (аспірантка та маґістрантка інституту музичного мистецтва).

Прем’єра цього поетично-музичного проекту відбулася 4 вересня 2019 року в Кременецькому музеї Юліуша Словацького в рамках Міжнародного літературно-культурознавчого проекту «Діалог Двох Культур», що його впродовж двадцяти років ініціюють та організують поет, член Спілки польських письменників Маріуш Ольбромський та історик мистецтва Уршуля Ольбромська. Учасники й гості цієї реномованої в Україні та Польщі події одностайно визнали, що поетично-музичний спектакль, реалізований студентками Дрогобицького університету, був головною окрасою цьогорічного «Діалогу Двох Культур».

Поетично-музична імпресія «Душа-ластівка далеко від землі…» буде показана також 20 листопада 2019 року – як частина щорічного Міжнародного науково-мистецького проекту «Друга Осінь», організованого Полоністичним науково-інформаційним центром імені Ігоря Менька. Щиро запрошуємо всіх, хто ще не встиг насолодитися високою поезію й музикою у виконанні талановитих вихованок філологічного факультету та інституту музичного мистецтва.

Віра МЕНЬОК,

доцент кафедри світової літератури та славістики, керівник Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька

Світлини: Володимир ДУМИЧ

Вам буде цікаво