Враження студентки факультету психології, педагогіки та соціальної роботи про семестрове навчання в Бельгії

«Я студентка ІV курсу Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, навчаюся на факультеті психології, педагогіки та соціальної роботи на психолога. Цього року університет надав мені можливість поїхати на навчання з обміну в Університет прикладних наук ВІВЕС (Бельгія). Про академічну мобільність дізналася ще на І курсі від студентів, які раніше брали участь у такому навчанні. Їх захоплені відгуки вмотивували мене докласти зусиль, щоб пройти відбір і досягти омріяної мети. Нещодавно я сама повернулася після 3-х місячного навчання в бельгійському університеті з безліччю незабутніх вражень.

Найперше – навчання у ВІВЕСі відрізняється від звичного нам. Я була студенткою програми e-Society, яка стосувалася вивчення зв’язку психології людини і новітніх технологій. Для мене, як для майбутнього психолога, це був дуже цінний досвід. У межах програми ми відвідували музеї, дослідницькі центри та інші факультети. Лекції для нас проводили не тільки наші викладачі, а й спеціалісти в конкретній сфері з різних країн світу. Також у процесі навчання було безліч практичних занять, які сформували нові навички. Важливим вважаю і те, що мій рівень володіння англійською значно поліпшився.

Крім того, університет забезпечив нам культурний відпочинок: екскурсії до різних міст Бельгії, безліч студентських зустрічей у неформальній обстановці, багато можливостей для створення міжособистісних зв’язків зі студентами інших країн.

Завдяки програмі Еразмус+ ми відвідали не тільки Бельгію, а й багато визначних місць Європи (Франція, Нідерланди, Німеччина).

Описати весь спектр вражень та емоцій у декількох реченнях насправді важко, але це дійсно був безцінний досвід, за що велика вдячність відділу міжнародних зв’язків університету, нашому тодішньому деканові Ігорю Гринику та всім, хто допомагав і сприяв нашому закордонному досвіду».

Ірина РАДИК,

студентка ІV курсу факультету психології,