В університеті відкрито новий простір Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька

20 вересня 2023 року у приміщенні факультету української та іноземної філології відбулося урочисте відкриття нового простору Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

На офіційне відкриття Центру завітали почесні гості: сенаторка Республіки Польща та президентка Битомського клубу місцевого самоврядування Галіна Бєда, віце-консулка Генерального консульства Республіки Польща у Львові Наталія Рудчик, заступник мера м.Битома Станіслав Корман. Вітаючи наукову спільноту, поважні гості вказали на вагомість польсько-українського партнерства, яке відзначається багатогранністю, та зазначили, що така багаторічна співпраця стала ключовою у підтримці України та Дрогобицької громади з перших днів повномасштабного вторгнення росії.

З вітальними словами до учасників заходу також звернулися: голова Дрогобицької РВА Степан Кулиняк, міський голова Дрогобича Тарас Кучма, т.в.о. ректора університету професор Микола Пантюк, капелан університету о. Олег Кекош, декан факультету української та іноземної філології професор Петро Мацьків, голова іудейської громади Йосиф Карпін, голова Центру Українсько-Австрійської співпраці доцент Ярослав Лопушанський та голова Дрогобицького польського культурно-освітнього товариства «Відродження на Україні» Марія Галяс, які подякували за співпрацю, наголосили на важливості діяльності Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька і його ролі у розвитку міжнародної співпраці як для університету, так громади загалом, висловили вдячність польським партнерам і польському народові загалом за потужну підтримку у час війни росії з Україною.

Підсумовуючи святкове дійство, керівниця Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька доцентка Віра Меньок та художній директор Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца в Дрогобичі, почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Гжегош Юзефчук подякували гостям і адміністрації університету та факультету за підтримку і всебічну участь в облаштуванні Центру, наголосили на важливості продовження і розширення діяльності Центру, який, без сумніву, відіграє надзвичайно важливу роль в розвитку польсько-української співпраці у сфері освіти, культури, мови та літератури.