В університеті відбулася зустріч із головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком

Сьогодні в університеті відбулася зустріч із головою Державної служби якості освіти України Русланом Гураком, начальником Управління Державної служби якості освіти у Львівській області Валентиною Загревою, які перебувають з візитом на Дрогобиччині.

Серед учасників і керівництво університету: проректор з наукової роботи, проф. Микола Пантюк; проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, доц. Володимир Шаран; декан факультету української та іноземної філології, проф. Петро Мацьків;  декан факультету початкової освіти та мистецтва, доц. Іван Кутняк; директор бібліотеки ДДПУ ім. Івана Франка, доц. Ігор Розлуцький; керівник Франкознавчої лабораторії, доц. Олег Баган; завідувач кафедри зарубіжної літератури та полоністики, проф. Галина Сабат, а також освітяни міста, зокрема директорка Дрогобицького наукового ліцею ім. Богдана Лепкого Наталія Ластов’як.

Шановні гості мали можливість відвідати та ознайомитися із функціонуванням окремих навчальних корпусів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, які на сьогодні належать до реєстру історичних пам’яток місцевого значення. Це і факультет здоров’я людини та природничих наук (декан, проф. Микола Лук’янченко), факультет початкової освіти та мистецтва (декан, доц. Іван Кутняк), головний корпус.

Однак найбільш детально було репрезентовано факультет української та іноземної філології, який і нині гідно продовжує освітянські традиції ще із середини ХІХ століття. Це направду перлина в Галичині серед подібних навчальних закладів, адже саме тут навчався і світоглядно формувався Іван Франко, Василь Стефаник, Лесь Мартович та чимало інших відомих діячів, які уславили українську культуру. До слова, відвідувачам було представлено потужний доробок факультету, зокрема кафедри української літератури та теорії літератури (завідувач д-р філолог. н., проф. Петро Іванишин), охарактеризовано наукові школи, представлено видання. Окремою сторінкою наукової діяльності кафедри є багаторічна праця професорсько-викладацького складу в царині дослідження творчості Івана Франка. Про це засвідчують, за висловом керівника Франкознавчої лабораторії, доц. Олега Багана, десятки нових книг, сучасні методології, публіцистика. Серед найвідоміших: тритомовик творів Івана Франка (поезія, проза, публіцистика); «Іван Франко і теперішнє становище нації», «Іван Франко: інтерпретації», «Культурологічна і націософська проблематика в літературознавчих студіях Івана Франка…» (автор Олег Баган); «Перехресні стежки поезії Івана Франка: кн. для вчителя», «Вступ до франкознавства», «У просторі Івана Франка : студії, нариси, етюди», «Стежками життя і творчості Івана Франка : пам՚ятка для студента» (автор Зенон Гузар); «Іван Франко і національне буття: герменевтичні акценти» (автор Петро Іванишин)…

З неабиякою приємністю п. Руслан Гурак та п. Валентина Загрева ознайомилися з частиною виданого ще за життя художнього доробку Івана Франка, які репрезентувала бібліотека. Це унікальна колекція університетської книгозбірні, а загалом бібліотека нараховує більш як вісім тисяч різноманітних наукових праць про світоча української культури. У цьому контексті цінною є україно-англо-польськомовна студія «Дрогобич – місто Івана Франка» (гол. ред. Петро Іванишин), яка детально ілюструє перебування Франка в Дрогобичі.

Була проведена зустріч голови Державної служби якості освіти України з колективом університету і обговорено питання забезпечення якості освітнього процесу в дрогобицькому педагогічному навчальному закладі.

Підводячи підсумки, обговорюючи перспективи навчання, за словами проректора з наукової роботи, проф. Миколи Пантюка, тут переплетені минуле, теперішнє, які є дороговказами у майбутнє. Крім того, Дрогобицький університет посідає гідне місце в системі української освіти, черговий рік поспіль займаючи лідируючі позиції в рейтингу педагогічних закладів України. Як ніколи сьогодні актуальне Франкове: «Учителем школа стоїть!» Кваліфікована освіта, конкурентоспроможній учитель, національна школа – ось запорука успішності держави.