В інституті музичного мистецтва вшанували 35-ту річницю вибуху на Чорнобильській АЕС

Пам’ять болем людським наповнена,

Час з тремтінням вперед іде,

Дзвонять чорні дзвони Чорнобиля,

Входять в душу, в серця людей.

26 квітня 2021 року в інституті музичного мистецтва в режимі онлайн за використання платформи ZOOM було проведено зустріч студентів та викладачів для вшанування 35-ї річниці вибуху на Чорнобильській АЕС. Захід організували студентська директорка Марія Цицик та голова профбюро Степан Фіцак.

Студенти мали змогу переглянути інформативні відео та згадати катастрофу, яка відбулася 26 квітня 1986 року. Це день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи, відлуння якої відчуваються і досі. Адже внаслідок чорнобильського вибуху в Україні було радіаційно забруднено понад 2300 населених пунктів, розташованих на території 12 областей. Чорнобильська катастрофа порушила нормальну життєдіяльність і виробництво в багатьох регіонах, призвела до зниження виробництва електроенергії для потреб економіки. Істотні збитки було завдано сільськогосподарським і промисловим об’єктам, постраждали лісові масиви і водне господарство. Але ніякими фінансовими розрахунками не виміряти людське горе, пов’язане зі смертю чи втратою здоров’я ліквідаторів аварії, із хворобами дітей, зі страхом згубних наслідків катастрофи.

Насамкінець зустрічі виступили директор інституту професор Степан Дацюк та заступниця директора з навчальної роботи Марія Каралюс, які розповіли про ті події з власного досвіду.

 

Вам буде цікаво