В інституті музичного мистецтва провели VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію

31 травня 2022 року в інституті музичного мистецтва було проведено VІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Музичне мистецтво ХХІ століття: історія, теорія, практика». Організатором мистецького форуму виступила кафедра народних музичних інструментів та вокалу (завідувач – доцент Андрій Душний). Варто наголосити, що конференцію внесено до переліку проведення наукових конференцій із проблем вищої освіти і науки в системі Міністерства освіти і науки України на 2022 рік.

Співорганізатором конференції виступив Факультет музичного мистецтва Академії мистецтв у Банській Бистриці (Словаччина) в особі декана професора Петера Шпілака та кандидатки наук Марії Стреначікової. Цьогорічна наукова імпреза об’єднала представників України (Дрогобич, Львів, Івано-Франківськ, Київ), Польщі (Кєльце), Словаччини (Банська Бистриця), Китаю (Цзяоцзо, провінція Хенань).

На відкритті конференції із вітальними адресами виступили: проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк, директор інституту музичного мистецтва професор Степан Дацюк.

Пленарне засідання відкрив доктор габілітований, професор Інституту музичної освіти Університету імені Яна Кохановського у Кельцах (Польща), Почесний доктор Дрогобицького університету Януш Круль із доповіддю «Проблеми сприйняття та запит для музичної зрілості».

Із доповіддю «Творчість композиторів Свельтокжиського краю» виступив доктор габілітований, завідувач кафедри музики Університету імені Яна Кохановського у Кельцах Анджей Слазак.

Франківська дослідниця професорка кафедри методики музичного виховання та диригування Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ганна Карась унаочнила нагальні проблеми сьогодення у виступі «Менеджмент Метрополітен-Опери як фактор підтримки боротьби українського народу проти російського загарбника».

Представник Китаю та аспірант Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника Ітао Дун українською мовою презентував дослідження «Феномену перших міжнародних конкурсів акордеонного виконавства в музичній культурі Китаю (за матеріалами журналу «Народник»)».

Дрогобицьку наукову школу представляли молоді науковиці інституту музичного мистецтва: Антоніна Бойчук («Наративи формування аспектів виконавської майстерності естрадного співака») та Вікторія Мазурик («До питання музики для баяна-акордеона композиторів України в реаліях сучасності») під науковим керівництвом доцента Андрія Душного.

За підсумками конференції буде виданий електронний збірник праць спільно з науковими інституціями Словаччини (Факультет музичного мистецтва Академії мистецтв у Банській Бистриці), Польщі (Інститут музичної освіти Університету імені Яна Кохановського у Кєльцах), Литви (Музична академія Університету Вітовта Великого у Каунасі), Казахстану (Кафедра кобизу і баяну Казахської національної консерваторії імені Курмангази у Алматах).

Ганна УЛИЧ,

аспірантка інституту музичного мистецтва