»

Символічний твір Сергія Жадана у виконанні студенток польської філології

Творчості Сергія Жадана – чільного поета української сучасності, якого Комітет літературознавчих наук Польської академії наук нещодавно висунув на Нобелівську премію в галузі літератури – присвятили свій проєкт студентки другого курсу польської філології філологічного факультету. В українському ориґіналі та в польському перекладі професора Павла Прухняка студентки групи ПА-23Б Катерина Кутова, Анастасія Колібек, Віталія Качмарик, Юлія Періг, Юлія Ярушак, Ірина Сало, Сніжана Хом’як, Андріана Димінська, Софія Бісик, Ірина Кісіль прочитали зворушливо глибокий, символічний вірш Сергія Жадана «Птах».

Це наша земля, означена мовою,

травою червневою, стежкою зимовою,

теплою колядкою, подібною до квітки.

Ми знаємо, хто ми і знаємо – звідки.

Ці поетові слова, що ними завершується вірш «Птах», звучать сьогодні особливо пронизливо, вони не можуть не торкнутися душі кожної українки та кожного українця. Це пророчий вірш.

Прем’єра авторського виконання цього твору, спільного з гуртом української етномузики «ДахаБраха», відбулася 26 березня 2021 року: https://www.youtube.com/watch?v=KlSa8J8rOlw

Читаємо в описі-анонсі прем’єрного виконання: «Ця пісня має стати піснею №1 в Україні. Її текст має знати кожен українець напам’ять, як Шевченковий заповіт! Адже це реконструйований український міф, нова візія того, хто ми і куди пливемо. Найзнаковіший поет сучасності Сергій Жадан розповів легенду про Ноя на український лад, а найкрутіший український музичний гурт ДахаБраха написав до цього вірша музику – і в результаті вийшов новий альтернативний гімн України».

Щиро запрошуємо до перегляду відео з перформативним читанням нашими студентками символічного поетичного твору Сергія Жадана.

Ідея проєкту – Віра Меньок.

Концепція оформлення відео та монтаж – Катерина Кутова.

Слава Україні!