В Дрогобицькому університеті відбувся науково-практичний семінар

26 травня 2021 року в режимі онлайн відбувся науково-практичний семінар «Мойсей сучасності і майбутнього (вшанування 105-х роковин з дня смерті Івана Франка)». Організаторами конференції виступили викладачі кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти: професор Марія Чепіль, доценти Надія Дудник та Юрій Калічак, старший викладач Лілія Вовк. Науковий захід відбувся у Державному історико-культурному заповіднику «Нагуєвичі». Модерувала семінар старший викладач Лілія Вовк .

Захід відкрила завідувач кафедри професор Марія Чепіль, яка зауважила, що в Дрогобицькому університеті триває IX Літературно-мистецька академія «Країна Франкіана» і дуже символічно звертатися до слова Франка задля вшанування його пам’яті сьогодні. Директор заповідника «Нагуєвичі» Богдан Лазорак наголосив, що Каменяра потрібно пізнавати з різних сторін, тому що це багатогранна особистість, творчість якої є не до кінця вивченою і потребує філософського осмислення, підкреслив важливість патріотичного виховання молоді та проінформував про заходи, що відбуваються та плануються в музеї.

Науково-практичний семінар був творчо обрамлений студентами першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, котрі підготували цікаві і змістовні складові заходу. З доповідями-презентаціями виступили студентки: Василина Гуяр і Вероніка Дзіндзюра («Цікавинки про життя І. Франка»); Марія Янів та Божена Івахів («Творчість українського Мойсея»). Чудово розбавив сценарій проведеного заходу і сюжет, який зняла студентка Мар’яна Макар в селі Ясениця-Сільна, де поет провів молодші шкільні роки.

Також під час семінару були продекламовані вірші як самого письменника, так і авторські твори, зокрема вірш «Пам’яті Івана Франка» Аліни Шишки. Деякі уривки з творів були подані у перекладах іноземними мовами під час тесту: присутні повинні були здогадатися, з якого твору продекламований уривок (російська мова – Мар’яна Макар, польська – Лілія Вовк, німецька – Ольга Коваль, англійська – Ірина Петришак, французька – Юрій Калічак).

Деяким музикантам Франкова поезія настільки припала до душі, що ці чудові україномовні рядки «ожили» піснями. На семінарі звучали вокальні композиції: «Не пора» (студенти інституту музичного мистецтва Валентина Перловська, Світлана Куць, Марія Цицик); «Ой ти, дівчино, з горіха зерня» (студенти групи МЗ-12Б та Лілія Вовк); «Човен» (Ірина Возняк та Оксана Брянка).

Інсценізація казки «Вовк, лисиця і осел» чудово підкреслила актуальність творчості поета для дошкільників. Казкових героїв зіграли студентки Ірина Петришак, Ольга Коваль, Мар’яна Макар та Василина Гуяр. Наталія Дрогомирецька та Тетяна Половчак підготували вікторину «Вічне слово Каменяра», якою ще раз закріпили почуту на семінарі інформацію про видатного Українця.

Захід завершився акцією «Читаємо Франка», яку провела Ольга Пилипів. Всі охочі мали змогу зачитати улюблені уривки з творів національного пророка Мойсея.

Внесок Івана Франка до української літератури і культури загалом величезний. Його вагомий доробок завдяки зверненню до загальнолюдських цінностей не втратив актуальності й донині.

Вам буде цікаво