Університет отримав обладнання від міжнародного проєкту «Реабілітація травм війни в Україні»

Дрогобицький державний педагогічний університет ім. Івана Франка включений до переліку реципієнтів проєкту міжнародної технічної допомоги «Реабілітація травм війни в Україні». Цей проєкт впроваджується Благодійною організацією «БФ «Пацієнти України»» за підтримки Швейцарської агенції з розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation (SDC)), представленої посольством Швейцарії в Україні.

Між БО «БФ «Пацієнти України» і Дрогобицьким університетом підписано меморандум про співпрацю, метою якого є консолідація зусиль заради покращення реабілітаційних послуг для населення, поширення в Україні досвіду й найкращих світових практик лікування, діагностики захворювань та професійної реабілітації. Заради досягнення мети на некомерційній основі сторони домовились реалізувати ряд заходів для розвитку системи охорони здоров’я в Україні.

Активними учасниками реалізації проєкту «Реабілітація травм війни в Україні» є викладачі кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я нашого університету. Зокрема канд. мед. наук, доцентка Наталія Закаляк і ст. викладач Юрій Рогаля беруть участь у розробці університетських курсів/навчальних дисциплін «Ерготерапія травм війни» і «Фізична терапія травм війни» для посилення закладів вищої освіти.

Під керівництвом міжнародних фахівців з ерготерапії та фізичної терапії викладачі нашого університету упродовж 32 днів інтенсивної роботи спільно з робочою групою розробили навчально-методичне забезпечення зазначених дисциплін. До складу вказаного навчально-методичного комплексу увійшли: робоча програма дисципліни; тексти і презентації лекцій; методичні розробки і презентації практичних занять із ситуаційними завданнями на основі реальних ситуацій; методичні вказівки для самостійної роботи; критерії успішності.

У рамках реалізації проєкту БО «БФ «Пацієнти України» розпочав постачати університету реабілітаційне та навчальне обладнання для кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я. Згідно з умовами договору, університет сприятиме наданню освітніх послуг і проведенню навчання, тренінгів та освітніх заходів щодо реабілітації людей з обмеженнями повсякденного функціонування.

Отримане реабілітаційне та навчальне обладнання є потужним підсиленням матеріально-технічної бази бакалаврських і магістерських освітніх програм зі спеціальності 227 «Терапія та реабілітація».

Дрогобицький державний педагогічний університету ім. Івана Франка висловлює щиру подяку за співпрацю в рамках реалізації проєкту всім його учасникам: Швейцарській агенції з розвитку і співробітництва (SDC), Благодійній організації «Благодійний фонд «Пацієнти України», Офісу Президента України, Міністерству охорони здоров’я України, Міністерству соціальної політики України, Національній службі здоров’я України, Європейському Союзу та Nova Ukraine, радниці-уповноваженій Президента України з питань безбар’єрності Тетяні Ломакіній, Школі реабілітаційної медицини УКУ, ProtezHub, ГО Українське товариство ерготерапевтів, Всеукраїнському об’єднанню фізичних терапевтів.

Вам буде цікаво