Меню

«

»

Українсько-бельгійський проект «MANTELLUISTEREN» “INFORMAL CAREGIVERS, VOLUNTEERS AND PROFESSIONALS: ONE TEAM” у стінах Франкового вишу

18 – 24 березня 2018 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка спільно з університетським коледжем VIVES за підтримки неурядової організації VZW ORADEA на біолого-природничому та соціально-гуманітарному факультетах реалізовувався проект «MANTELLUISTEREN» “INFORMAL CAREGIVERS, VOLUNTEERS AND PROFESSIONALS: ONE TEAM”. Робота проекту була спрямована на уміння волонтерів, медичних сестер працювати (слухати), підтримувати батьків, опікунів та допомогти людям з обмеженими можливостями. Для реалізації проекту до Дрогобича з Бельгії прибули доценти Ліз Пітельйон, Світлана Мусіна та четверо студентів, зокрема Деклерк Ліса, Дешепер Яла, Куришка Аліса і Десмадріл Ліссолет.

Розпочалася робота над міжнародним проектом з вітальних слів ректора професора Надії Скотної та проректора з науково-педагогічної роботи доцента Юрія Вовка, які ознайомили гостей з діяльністю університету та наголосили  на важливості міжнародних партнерських стосунків.

У рамках програми проект стартував на біолого-природничому факультеті, де Світлана Мусіна прочитала лекцію про проект «Mantelluisteren», а Мар’яна Гаврилків презентувала діяльність волонтерської групи «Паросток». Після цього студентські групи волонтерів працювали у родинах, в яких є діти з особливими потребами.

Упродовж проекту студенти та викладачі біолого-природничого, соціально-гуманітарного факультетів, а також інституту фізичної культури та здоров’я мали можливість прослухати низку лекцій: «Неформальний догляд та стрес», «Волонтерська робота та догляд в Бельгії» (лектор доцент Ліз Пітельйон), «Волонтерство в Україні» (лектор доцент Орест Гук).

Для колег з університетського коледжу VIVES були організовані робочі зустрічі з керівниками Львівського медичного університету та Самбірського медичного училища. Також присутні ознайомилися з методами реабілітації у Міжнародній клініці відновного лікування професора В.І. Козявкіна і відвідали реабілітаційний центр «Вернигора».

Учасники проекту обговорили подальшу співпрацю з мером м. Трускавця Андрієм Кульчинським та Почесним консулом у західному регіоні Ярославом Гарцулою.

Колегами коледжу VIVES був проведений тренінг (для учнів) у Попелівському навчально-виховному комплексі на тему «Стрес».

Водночас студенти (учасники проекту) працювали над проблемами, з якими щодня зустрічаються батьки, опікуни у сім’ях, в яких є діти з особливими потребами. Також відбулася зустріч з керівниками Дрогобицького добровільного товариства захисту дітей-інвалідів «Надія» та Обласного центру соціальної реабілітації дітей-інвалідів «Сонечко».

Було організовано творчу майстерню у рамках проекту (керівник – доцент Леся Колток), де об’єдналися студенти-волонтери з біолого-природничого, соціально-гуманітарного, а також факультету початкової та мистецької освіти, учасники українсько-бельгійського проекту та особи з особливими потребами консультативно-валеологічної групи «Паросток». Усі присутні вчилися робити кошик з писанками у різних стилях (квілінг, ліплення тощо), фарбами, привезеними бельгійськими студентами розфарбовували футболки  на пам’ять друзям – особам з особливими потребами.

23 березня учасники проекту підбили підсумки українсько-бельгійського тижня в Дрогобичі, який урочисто відкрила ректор професор Надія Скотна. Вона наголосила на необхідності такого проекту, а також підкреслила важливість обміну досвідом для студентів та викладачів. З вітальним словом виступили проректор з науково-педагогічної роботи Юрій Вовк, доценти Світлана Волошанська та Ігор Гриник. Розпочався звіт проекту з презентації бельгійських лекторів Світлани Мусіної і Ліз Пітельйон, які передали естафету студентам. Учасники проекту на високому рівні звітували перед однодумцями, викладачами та запрошеними гостями. Ніхто не залишився байдужим до окресленої проблеми в Україні.

На завершення всім учасникам було вручено сертифікати про участь у проекті «MANTELLUISTEREN» “INFORMAL CAREGIVERS, VOLUNTEERS AND PROFESSIONALS: ONE TEAM”.