Українсько-бельгійська ідея «Екопарк студентський» втілюється у життя!

29 жовтня 2020 року студенти та співробітники біолого-природничого факультету розпочали роботи з облаштування дендропарку «Екопарк студентський» із реалізації завдань проєкту.

Усі роботи здійснюються у відповідності до завдань погодженого і затвердженого в Департаменті екології та природних ресурсів ЛОДА «Організація та утримання території дендрологічного парку «Екопарк студентський» у місті Дрогобич на території прилеглій до корпусу біолого-природничого факультету на вул. Т. Шевченка, 23.

«Екопарк студентський» має статус природно-заповідного об’єкту. Парк – пам’ятка природи місцевого значення площею 0,3434 га (рішення Львівської обласної ради № 835 від 21.05.2019 р.).

Реалізація завдань проєкту з облаштування парку проводиться за фінансової підтримки Львівської ОДА, зокрема, Департаменту екології та природних ресурсів. На першому етапі передбачено облаштування огорожі парку, укладання головних доріжок і проведення підготовчих робіт для майбутнього освітлення території. Загальна вартість робіт, згідно із затвердженим кошторисом, становить 175500 грн., із них 34500 грн. – кошти Дрогобицького університету. Необхідно зазначити, що кошти на оплату праці не передбачені, тому всі види робіт виконуються з власної ініціативи колективу факультету.

Свій досвід та знання під час облаштування парку впроваджує доцент кафедри екології та географії Тарас Скробач (співавтор проєкту).

Ростуть три дубки, які висадили на території парку у 2017 році наші бельгійські партнери: Люк Якобс, Надзвичайний і повноважний посол Королівства Бельгія в Україні, Йоріс Хіндрікс, ректор Університету прикладних наук VIVES (м. Брюге), Патрік Беллінк, президент неурядової організації ORADEA (м. Лір).

29 жовтня з нагоди 80-річчя Дрогобицького університету у парку студенти та викладачі висадили три дерева: магнолію обернено-яйцевидну, сосну жорстку, магнолію загострену (огіркове дерево).

Необхідно зазначити, що організація території дендрологічного парку «Екопарк студентський» є спрямована на збереження та вивчення в умовах міської екосистеми різноманітних видів дерев і чагарників та їх композицій для найбільш ефективного наукового, просвітницького і рекреаційного використання.

Отже, «Екопарк студентський», як представив у своїй доповіді доцент Тарас Скробач під час пленарного засідання науково-практичної конференції, – це майбутній навчально-науковий та просвітницько-виховний осередок у місті Дрогобич.

Світлана ВОЛОШАНСЬКА,

доцент, декан біолого-природничого факультету