Участь викладачок Дрогобицького університету у конференції Української асоціації дослідників освіти

24 червня 2021 року викладачки кафедри правознавства, соціології та політології Світлана Щудло, Ірина Мірчук, Оксана Зелена, Богданна Гвоздецька взяли участь у ювілейній V Міжнародній науковій конференції Української асоціації дослідників освіти «Імплементація європейських стандартів в українські освітні дослідження». Професорка Світлана Щудло є серед організаторів цього наукового заходу, як співзасновниця та перша президентка Української асоціації дослідників освіти в 2015 – 2020 рр.

Учасниками конференції були не лише дослідники освіти з усіх регіонів України, але й відомі науковці з Австралії, Гонконгу, Туреччини, Польщі, США.

Науковий захід проходив у формі трьох дискусійних панелей, трьох майстер-класів, трьох секційних засідань, підсумкової пленарної панелі, а також презентації проєктів членів УАДО. У центрі дискусійних панелей були обговорення результатів проєкту «Навчання через гру», потенціал досліджень для реформи Нової української школи, гендерні проблеми в науці та освіті.

У межах дискусійної панелі «Quo vadis, вища освіто? Роздуми про здобутки, завдання, ризики», яку модерував експерт МОН професор Володимир Бахрушин, дрогобицькі науковиці Світлана Щудло, Ірина Мірчук, Оксана Зелена представили доповідь «Самооцінка завантаженості студентів і викладачів в умовах дистанційного навчання: виклики карантину для вищої школи». Вони презентували окремі аспекти дослідження, проведеного у Дрогобицькому університеті, в межах проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» від Американських рад з міжнародної освіти.

Викладачки також узяли активну участь у майстер-класі Світлани Чуканової «Основи управління даними досліджень». Підсумувала конференцію президентка УАДО професорка Оксана Заболотна.

Попри онлайн-формат, вдалося залучити широку представницьку аудиторію. Зважаючи на участь значної кількості іноземних дослідників, учасникам було забезпечено синхронний переклад виступів. Форми конференції та їх змістовне наповнення забезпечили жваву наукову дискусію. Уже традиційно, на матеріалах конференції буде опубліковано збірник.