Участь у проєкті «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті» представників ДДПУ імені Івана Франка

Завершився черговий етап проєкту «Зміни педагогічних факультетів та університетів у ХХІ столітті», який реалізує Університет імені Т.Г. Масарика (м. Брно, Чехія) за підтримки Чеської агенції розвитку. До участі у ньому залучено представників низки педагогічних закладів вищої освіти України, зокрема й Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка.

У межах чергового етапу проєкту, що тривав із 20 жовтня до 14 грудня 2020 р., відбувалися online-лекції чеських колег, вокршопи, а також дискусії, присвячені низці актуальних освітніх проблем, спільних як для чеських, так і українських освітян (підтримка науковців в університетах, підвищення їхньої мобільності, тренди і перспективи докторантського навчання, проблеми дистанційного навчання у часи коронавірусу, забезпечення якості освіти в університетському середовищі тощо). Заняття відбувалися у межах двох груп, які працювали за тематикою: «Внутрішня оцінка вищих навчальних закладів» і «Підтримка науковців в університетах, особливо у сфері науки і досліджень, та підвищення їхньої академічної мобільності».

Учасники проєкту мали змогу ознайомитися з особливостями діяльності кафедр Масарикового університету, проблемами академічної доброчесності у науковому полі Чеської Республіки, специфікою підготовки докторів філософії, шляхами інтернаціоналізації вищої освіти у Чехії тощо. З подивом дізналися, що і в нас, і у наших чеських колег були такі ж проблеми під час запровадження дистанційного навчання тощо.

Необхідно відзначити професіоналізм чеських спікерів: доцента університету імені Томаша Баті Радіма Шіпа, асистентки кафедри соціальної педагогіки педагогічного факультету Університету імені Масарика Маркети Седлакової, керівниці відділу стратегії та міжнародного маркетингу Університету імені Масарика Віолети Осоухової, асистента філософського факультету Університету імені Масарика Міхала Черни, проректора із якості Університету імені Томаша Баті Яна Календи та ін. У межах проєкту була можливість прослухати доповідь професора Володимира Бугрова про виклики, які ставить сьогодення перед українською освітою.

У межах роботи цього міжнародного заходу було проведено конкурс українсько-чеських наукових проєктів, що виконувалися групами аспірантів і дали їм можливість поглибити свої знання, ознайомитися із міжнародним досвідом та отримати фінансування для публікації результатів спільної роботи.

Різнобічне обговорення освітянських проблем дало змоги дійти висновків про необхідність змін та впровадження європейських стандартів у вітчизняному освітньому просторі задля підвищення якості вищої освіти, а також дослідницької діяльності здобувачів наукових ступенів.

Участь у такому проєкті – це колосальний досвід, нові знання та відкриття нових горизонтів. Тому щиро дякуємо за надану можливість професійного зростання організаторам такого масштабного заходу – науково-педагогічному колективу кафедри соціальної освіти Університету імені Масарика, а особливо Ленці Ґуловій – Ph.D, керівнику кафедри соціальної освіти, головному координатору офісу мультикультурного виховання, керівнику післядипломної освіти, Зденці Вагнеровій – координатору міжнародних освітніх проектів Університету імені Масарика та Асоціації з міжнародних питань, а також відділу міжнародних зв’язків ДДПУ імені Івана Франка, силами якого забезпечується вихід нашого університету на міжнародний рівень, та побажати їм нових творчих успіхів і звершень!