Участь представниць кафедри правознавства, соціології та політології у ІV Конгресі Соціологічної асоціації України

28 – 29 жовтня 2021 року представниці кафедри правознавства, соціології та політології професорка Світлана Щудло, доцентки Ірина Мірчук та Оксана Зелена стали учасницями важливої та непересічної події для наукової соціологічної спільноти – ІV Конгресу Соціологічної асоціації України «Трансформація соціальних інститутів в інформаційному суспільстві». Надзвичайно багато спікерів відгукнулися на запрошення організаторів. Робота Конгресу тривала два дні у формі двох пленарних засідань, тридцяти двох секції, п’ять круглих столів та двох дискусійних панелей. Серед доповідачів були: президент САУ академік Віль Бакіров (Україна); академік Євген Головаха (Україна); професор Пйотр Штомпка (Польща); президент Міжнародної соціологічної асоціації професор Сарі Ханафі (Ліван); президентка Європейської соціологічної асоціації (2007 – 2009 рр.) Клер Уолес (Велика Британія); професор Мішель Маффесолі (Франція); керівниця відділу соціології технологій та інновацій, лабораторії соціальних симуляцій інституту соціології Майнцького університету ім. Й. Гутенберга професорка Петра Ахрвейлер (Німеччина).

Упродовж Конгресу кожен знайшов для себе тематику й мав змогу поділитися науковими здобутками.

Дрогобицькі науковиці були учасницями дискусійної панелі «Шкільна освіта та інформаційне суспільство: переосмислення». Ірина Мірчук, Світлана Щудло та Оксана Зелена презентували доповідь «Сприйняття учнями своєї школи: виклики в умовах пандемії», за результатами міжнародного соціологічного проєкту. Разом з Оксаною Заболотною (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини) та Тетяною Медіною (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича) Світлана Щудло представила ще одну доповідь «Дослідницькі проєкти Української асоціації дослідників освіти для реформування шкільної освіти: досвід, методи, виклики».

Також професорка Світлана Щудло брала участь у роботі секції «Соціологія гендеру в Україні», під час засідання якої були обговорені дослідницькі результати проєкту від колективу авторів (Т. Медіна, О. Заболотна, С. Щудло, Л. Загоруйко). Тема виступу – «Деформація гендерної структури українського академічного середовища в STEM-науках».

Завершився Конгрес дискусійною панеллю «Чи є майбутнє у соціології?», де обговорювали сучасні виклики перед соціологічною освітою. Проведений захід, безсумнівно, надихнув на нові ідеї та задав простір для подальших наукових роздумів й обговорень.