»

Участь науковиць Дрогобицького університету в конференції Української асоціації дослідників освіти

28 червня 2022 року професорка кафедри правознавства, соціології та політології Світлана Щудло, доцентки Ірина Мірчук, Оксана Зелена та Леся Перхун взяли участь у VI Міжнародній науковій конференції «Українська освіта і освітні дослідження в умовах війни» Української асоціації дослідників освіти як члени цієї організації. Треба зазначити, що членство у цій авторитетній організації викликає зростання зацікавлення серед професорів та доцентів нашого університету. Впродовж останнього року членство в УАДО набули викладачі різних факультетів.

Робота конференції проходила дуже динамічно, а саме у формі чотирьох послідовних інтерактивних дискусійних панелей: «Українська освіта і освітні дослідження в умовах війни: погляд ззовні»; «Українська освіта і освітні дослідження в умовах війни: погляд із середини»; «Українська асоціація дослідників освіти: що ми робимо сьогодні і що ми зможемо зробити завтра»; «Проєкти розвитку української освіти та освітніх досліджень: творча майстерня генерування ідей».

Модераторками зустрічей були: президентка Української асоціації дослідників освіти професорка Оксана Заболотна (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини), доцентка Тетяна Медіна (Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича), доцентка Людмила Загоруйко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), доцентка Алла Красуля (Сумський державний університет).

До виступу на кожній з панелей були запрошені спікери. Так на першій панелі розпочав дискусію президент Європейської асоціації дослідників освіти Джо О’Хара (Велика Британія), який розповів про моральну, грантову та фінансову підтримку українських дослідників з УАДО. Науково цінним був виступ аналогічної нашій асоціації у Литві професорки Людмила Рушпіене (Литва), яка виступила з доповіддю «Освіта українських дітей у Литві: пошук рішень на основі досліджень». А Віолетта Юнік (Республіка Польща) розповіла про способи забезпечення резистентності у дітей та підлітків під час війни.

Особливо цікавою виявилась третя панель, де було обговорено, що УАДО вдалося зробити та що ще потрібно зробити на освітньому фронті. Правління УАДО надало грантову та фінансову підтримку тим членам, які найбільше потерпіли від війни, а також займалися пошуком роботи в університетах та для членів, котрих війна закинула за кордон. Інтенсивним було листування УАДО до міжнародних освітніх організацій про бойкотування російських і білоруських науковців. Також українську ситуацію та проблеми української освіти доносила президент УАДО до науковців різних країн – Кореї, Польщі, Німеччини, Фінляндії, Литви, Великої Британії, Гонконгу, Швеції, Естонії та інших.

Конференція пройшла надзвичайно плідно, а учасники дискусій отримали сертифікати.

Нагадаємо, що УАДО заснована у 2015 році в нашому університеті, а очолила її професорка Світлана Щудло. Згодом організація охопила науковців усіх регіонів України та ввійшла до Європейської асоціації, яка об’єднує національні асоціації 38 країн. Запрошуємо до членства в УАДО.