Участь дрогобицьких соціологів у «Харківських соціологічних читаннях»

3 – 4 листопада 2022 року доцентки кафедри філософії, соціології та політології імені професора Валерія Скотного Ірина Мірчук, Богданна Гвоздецька та Оксана Зелена взяли участь у ХХIІ Міжнародній науковій онлайн-конференції «Харківські соціологічні читання» під назвою «Соціологія на війні: місія та соціальна відповідальність науки». Попри виклики спричинені війною, періодичні обстріли Харкова, організатори в особі Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна, Соціологічної асоціації України, Харківського відділення САУ зуміли втримати традицію змістовної соціологічної дискусії. Цей рік виявився дуже складним для наукової соціологічної спільноти, оскільки вона втратила низку непересічних постатей в українській соціології, серед яких – докторка соціологічних наук, професорка нашого університету Світлана Щудло.

Науковий захід зібрав понад 120 учасників з різних українських та закордонних університетів. Робота конференції тривала два дні, а формат роботи передбачав два пленарні засідання, засідання п’яти секцій, трьох «круглих столів» та дискусійної панелі.

На пленарному засіданні свої виступи представили світила української соціологічної науки, зокрема доктор соціологічних наук, професор, академік НАН України Віль Бакіров – «Соціологія у післявоєнному відродженні українського суспільства», відомий «професор з окопу», доктор філософських наук, професор, завідувач кафедри соціології та соціальної роботи ДВНЗ «Ужгородський національний університет», сьогодні командир роти Федір Шандор – «Війна в Україні: соціологічні рефлексії», докторка соціологічних наук, професорка Львівського національного університету імені Івана Франка Наталія Черниш – «Стан української соціології в умовах російсько-української війни» та ін.

Дрогобицькі науковиці стали учасницями круглого столу на тему «Сім’я та молодь в умовах війни: нові практики, нові загрози, нові перспективи», модераторкою якого була професорка, докторка соціологічних наук Людмила Сокурянська. Ірина Мірчук виступила з темою «Війна як фактор впливу на формування громадянської позиції молоді (за результатами соціологічного опитування)», а Богданна Гвоздецька – «Культурний капітал студентів Центрально-Східної Європи (за результатами міжнародного дослідження)».

Це були два дні цікавих та актуальних доповідей, змістовних дискусій про соціологію війни, майбутнє української соціології, розвиток українського суспільства та нашої держави після перемоги.