Участь дрогобицької делегації у Міжнародній науковій конференції «Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria – badania – praktyka. Wiodącekierunki i szkołynaukowe» у Любліні

11 – 12 грудня 2018 р. у Люблінському Католицькому університеті ім. Йоана Павла II відбулася Міжнародна наукова конференція «Polska pedagogika wczesnoszkolna: teoria – badania – praktyka. Wiodącekierunki i szkołynaukowe», яка була присвячена системі початкової освіти в Польщі. Конференція відбулася під патронатом Керівника Групи Початкової Освіти від Комітету педагогічних наук Польської академії наук професора Юзефи Балаховіч спільно з кафедрою дидактики і шкільної освіти Інституту педагогіки.

Участь взяли близько 80 учасників, серед яких були науковці з Ізраїлю, Франції, Італії, Словаччини, Австралії, Лівану, України та Польщі. Зважаючи на те, що конференція мала міжнародний характер, була чудова нагода проаналізувати сучасний стан системи початкової освіти кожної країни, проблеми та методи їх розв’язання у міжнародному просторі.

Представниками дрогобицької делегації були проректор з наукової роботи професор Микола Пантюк, професор Тетяна Пантюк, доцент Лілія Стахів та старший викладач Лілія Вовк. Науковці мали можливість презентувати доповіді, пов’язані з питаннями реформування та оптимізації освітнього процесу в українській початковій школі, підготовці дитини до школи та навчання майбутніх педагогів відповідно до принципів гуманізму, закладених в працях видатного українського педагога В. Сухомлинського. В доповідях було представлено освітні інноваційні технології, які активно збагачуються надбаннями не тільки зарубіжних розробників, а й якісним українським контентом. Також проаналізовано суспільні виклики і ризики, які виникають на шляху впровадження ключових засад Нової української школи. Доповідачі зацікавили своїми виступами колег і це переросло у цікаву та змістовну дискусію.

На завершення для всіх учасників конференції було організовано урочистий вечір, під час якого присутні насолоджувалися виступом дитячих та молодіжних народних колективів, які презентували польські колядки та колоритні танці в гуральському стилі.

Вам буде цікаво