Участь Дрогобицького університету в проєкті від Американських Рад із міжнародної освіти

23 – 27 листопада 2020 року в режимі онлайн відбувся перший етап зустрічей під назвою «Академічна доброчесність у системі внутрішнього забезпечення якості освіти в університетах» у межах проєкту «Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти» від Американських Рад з міжнародної освіти. Від Дрогобицького університету учасниками проєкту були проректор з науково-педагогічної роботи Володимир Шаран та представники відділу забезпечення якості освіти Ірина Мірчук, Оксана Зелена й Оксана Блистів.

Захід отримав підтримку від Міністерства освіти і науки України, Національного агентства із забезпечення якості освіти, Американського консульства для міжнародної освіти, Міжнародного центру для академічної інтеграції, Американської амбасади. За право участі у цьому проєкті змагались 153 заклади вищої освіти України. Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка за результатами конкурсного відбору отримав високі конкурсні бали і потрапив до числа 60 фіналістів відбіркового етапу.

Серед завдань проєкту передбачена робота з центрами внутрішнього забезпечення якості освіти у ЗВО, науково-педагогічними працівниками й адміністрацією для розробки та впровадження інструментів з оцінки і моніторингу академічної доброчесності та якості освіти в університетах, розробка єдиного системного підходу для реалізації законодавчих ініціатив і вимог щодо академічної доброчесності в університетах.

Протягом тижня модератором зустрічей була координаторка проєкту Яна Чапайло. Учасники мали можливість прослухати лекції американських фахівців з питань академічної доброчесності, зокрема Девіда Реттингера з Університету Мері Вашингтон (США), Тріші Бертрам Галлант – Каліфорнійський університет у Сан-Дієго (США), Аманди МакКензі – Університет Ватерлоо (Канада).

Яна Чапайло представила форми для самооцінювання інфраструктури забезпечення академічної доброчесності та якості освіти, консультант проєкту Єгор Стадний презентував опитувальники для викладачів та студентів, а голова Національного агентства з забезпечення якості вищої освіти Сергій Квіт акцентував увагу на академічній доброчесності як одному з важливих критеріїв акредитації.

Під час зустрічей представник Ізмаїльського державного гуманітарного університету Віктор Дроздов поділився досвідом створення системи підтримки академічної доброчесності та забезпечення якості освіти, а директорка центру внутрішнього забезпечення якості освіти Національного університету «Києво-Могилянська академія» Ольга Бершадська – дотримання  доброчесності у плануванні та евалюації освітніх програм і представила результати внутрішньої оцінки очного/дистанційного навчання в умовах карантину.

Проєкт розрахований на два роки. За результатами першого етапу зустрічей учасники отримали сертифікати.

Як практичне завдання у період з 1 грудня 2020 р. до 5 лютого 2021 р. університет має провести самооцінювання інфраструктури забезпечення академічної доброчесності та якості освіти, а також опитування викладачів і студентів за допомогою платформи проєкту.

Вам буде цікаво