Меню

«

»

У МОВІ – НАША СИЛА: ХХІV Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика

16 листопада 2023 року на факультеті української та іноземної філології стартував І етап ХХІV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика серед студентів Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка. Його учасниками стали 47 студентів (21 – філологічних спеціальностей і 26 – нефілологічних спеціальностей).

Організаційний комітет Конкурсу –  проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, голова Оргкомітету Володимир Галик; декан факультету української та іноземної філології, заступник голови Оргкомітету Петро Мацьків; завідувач кафедри української мови Віра Котович; професор кафедри фундаментальних дисциплін початкової освіти Марія Федурко; начальник навчально-методичного відділу Юрій Скварок; методист вищої категорії навчально-методичного відділу Лілія Савшак.

Із вітальним словом до присутніх звернулася голова журі доцент Уляна Галів. Вона, зокрема, розповіла про історію Конкурсу, який проводиться вже двадцять чотири роки поспіль і має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді; наголосила на актуальності вивчення і поширення рідного слова, незламності духу в умовах російської агресії. Учасників Конкурсу привітав проректор Володимир Галик, який зробив акцент на соціокультурному значенні української мови, виплеканій не лише першою життєвою школою – сім’єю, а й світочами літератури, майстрами пера.

Завдання (ІV і V рівня складності) передбачали знання матеріалу з орфографії, лексикології, фразеології, етимології, морфології, синтаксису української мови, а також написання твору-роздуму на запропоновану тему. Студенти виявили добрі знання з усіх розділів сучасної української літературної мови, зарекомендували себе як творчі особистості.

Комісія у складі голови журі доц. Уляни Галів, доц. Ірини Дмитрів, доц. Марії Стецик, доц. Лесі Легкої, доц. Ірини Патен, доц. Галини Філь, доц. Анни Огар визначила переможцями серед філологів таких студентів: І місце – Анна Світлозарова (гр. УА-42 Б); ІІ місце Олена Левицька (гр. УА- 25 Б) та Олена Мазур (гр. УА-42 Б); ІІІ місце – Ярина Сольська (гр. НА-13 Б), Марта Хамандяк (гр. УП-26 Б) та Юлія Луців (УА- 16 Б).

Серед студентів нефілологічних спеціальностей призові місця посіли: І місце – Ярина Стефанишин (факультет історії, педагогіки та психології, гр. ІП-2327 Б); ІІ місце  Уляна Мушинська (факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, гр. М-201 Б) та Вікторія Луців (факультет історії, педагогіки та психології, гр. ДО-2327 Б), ІІІ місце –  Марія Ропніцька (факультет історії, педагогіки та психології, гр. ІП-2327 Б), Юліана Турок (факультет початкової освіти та мистецтва, гр. ПО-2327 Б) та Софія Гольська (факультет фізики, математики, економіки та інноваційних технологій, гр. М-201 Б).

Дякуємо всім учасникам, вітаємо переможців, а призерам бажаємо успіхів у ІІ (обласному) етапі Конкурсу!