У Дрогобицькому університеті відбувся Міжнародний круглий стіл

5 травня 2022 року в межах Днів науки в Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбувся Міжнародний круглий стіл «Освіта та освітяни в умовах війни». Мета заходу: виявити особливості різних моделей адаптації освітян, освітніх інституцій до умов війни; окреслити дієві інструменти, які допоможуть українським освітянам упоратись із труднощами воєнного часу. Організаторами круглого столу були Дрогобицький університет в особі кафедри правознавства, соціології та політології спільно з Українською асоціацією дослідників освіти. Ініціаторкою заходу виступила професорка Світлана Щудло. Модерували захід доцентка кафедри правознавства, соціології та політології Оксана Зелена та президентка Української асоціації дослідників освіти професорка Оксана Заболотна (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини).

Формат круглого столу передбачав обговорення низки дискусійних питань, що турбують освітян. Так, проблеми та потреби освітян у час російсько-української війни презентували професорки Оксана Заболотна, Світлана Щудло та доцентка Оксана Зелена, зокрема поділилися результатами опитування освітян-членів УАДО.

Відповідь на питання чи реальною або ж уявною є категорія «освітній фронт» розкривала докторка Ірина Кушнір (Нотінгемський університет (Велика Британія)), яка окреслила ключові аспекти та «закулісні ігри» міжнародної освітньої політики щодо виключення росії та білорусі з міжнародних освітніх організацій. Продовжила дискусію доцентка Інна Пак (Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна), яка від початку війни знаходиться у Харкові, волонтерить, надає психологічну допомогу та проводить заняття.

Досить емоційно було презентовано особливості освітнього процесу на тимчасово окупованій території. Основними дискутантами були доцентки Ольга Гончарова (Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького) та Олена Фудорова (Херсонський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом).

Із перших уст про ситуацію в Маріуполі та відновлення роботи «гнаних війною» університетів на новому місці учасники круглого столу почули від В’ячеслава Кудлая (Маріупольський державний університет).

Про підтримку та допомогу закордонних партнерських університетів українським освітянам та науковцям поділилася у виступі докторка Віолетта Юнік (Університет Казимира Великого у Бидгощі (Польща)). До обговорення була залучена доцентка Ірина Мірчук.

Кількість учасників круглого столу складала понад 60 осіб, а час спілкування вийшов за межі планованого, оскільки кожен говорив про наболіле, через що довелось чи доводиться проходити в умовах війни.

Під час спілкування панувала дуже тепла та затишна атмосфера, а розмова видалася змістовною та вкрай актуальною.