У Дрогобичі стартує VIII Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца

1 червня 2018 року гості з сімнадцяти країн світу завітають до Дрогобича, де гостинно відкриє свої двері VIII Міжнародний Фестиваль Бруно Шульца – славного дрогобичанина, завдяки якому наше місто відоме в усьому світі.
Урочисте відкриття Фестивалю – 1 червня о 10:00 год. на сцені Львівського обласного академічного театру музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича. Інавґураційні лекції виголосять: один із найвідоміших сьогодні у світі польських поетів, прозаїк та есеїст, лауреат численних престижних премій і нагород Адам Заґаєвський; найпопулярніший ісландський поет і прозаїк, автор текстів пісень для Бйорк, номінований до «Оскара» за пісню «I’ve Seen it All» Сйон (лекцію модеруватиме Юрій Андрухович).
Серед літературних подій Фестивалю: презентації нового роману Юрія Андруховича та нової поетичної збірки «Дрогобич» Сергія Жадана (у польському перекладі Яцека Подсядло), літературні зустрічі з Олександром Бойченком, Андрієм Любкою, Тарасом Прохаськом, Юрієм Винничуком, Софією Андрухович, Андрієм Бондарем, Остапом Сливинським.
З вами зустрінуться видатні польські письменники і поети: Ольга Токарчук, Богдан Задура, Павел Гілле, Яцек Подсядло, Кшиштоф Келлер та інші. З Литви приїде Геркус Кунчюс.
Серед музичних подій: концерт духового оркестру Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського, музичного гурту «Кроке» з Кракова, фінальний фестивальний концерт «Жадан і Собаки»!
У театральній палітрі Фестивалю – три прем’єри (бразильський театр «A turma do Dionísio», Студентський Театр «Альтер» з Дрогобича). На сцені Львівського обласного академічного театру музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича спектаклі зіграють також «Театр у кошику» зі Львова, Студійний Театр із Варшави та наш рідний Дрогобицький театр.
У програмі Фестивалю – мандрівка вернісажами: індивідуальні та колективні виставки художників з України, Польщі, Франції, Росії у приміщеннях старої гімнастичної зали (за головним корпусом університету), вілли Яроша, костелу св. Бартоломія, хоральної синагоги. Найбільшою несподіванкою стане інсталяція та перформанс Влодка Кауфмана у студентському парку між головним корпусом та філологічним факультетом університету.
Крім того, у Дрогобицькому університеті відбудеться велика Міжнародна наукова конференція – найбільша серед дотепер відомих у світовому шульцознавстві. Виступлять понад п’ятдесят науковців із тринадцяти країн, говоритимуть про філософію і поетику місця у творчості Бруно Шульца.
OFF-програма Фестивалю запропонує цікаві мистецькі проекти у публічному просторі міста – стежте, аби не проґавити щось інтригуюче і незвичне!
Запрошуємо сердечно! Знайомтеся з детальною тижневою ПРОГРАМОЮ VIII ШУЛЬЦ-ФЕСТУ! Покиньте буденні справи і поспішайте до нас – на небуденні події!
Вхід на всі події Фестивалю – вільний!

Вам буде цікаво