Триває реалізація проєкту міжнародної науково-академічної мобільності студенток-полоністок факультету української та іноземної філології

Студентки польської філології факультету української та іноземної філології під науковим керівництвом Віри Меньок та координацією Полоністичного науково-інформаційного центру імені Ігоря Менька активно працюють у міжнародному науково-дослідницькому проєкті „Трансреґіональність та транскультурність в історичній Галичині та в Україні”. Проєкт реалізується в межах нового покоління програми Erasmus+ (2021–2027) – змішана інтенсивна програма (BIP). Нове програмне покоління Erasmus+ BIP суттєво розширює можливості міжнародної академічно-наукової мобільності, серед іншого – підтримує змішані інтенсивні дослідницькі проєкти, які дозволяють університетським групам з різних країн спільно розробляти й реалізувати наукові та навчальні програми мобільності для студентів, академічно-наукових та адміністративних працівників.

Ініціаторами та програмними організаторами проєкту є науковці Лотар Кінкенштайн та Крістоф Майш з Європейського Університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері (Німеччина), з якими Полоністичний центр тісно співпрацює упродовж останніх років у контексті Міжнародного Фестивалю Бруно Шульца у Дрогобичі та студентської міжнародної активності, що й спричинилося до ініціювання й утілення нових форм співпраці в межах програми Erasmus+ BIP.

Учасниками проєкту є Університет Віадріна, Віденський університет, Люблінський університет Марії Кюрі-Склодовської та Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка, презентований студентками другого, третього та четвертого курсу польської філології: Анастасія Марків, Діана Фендак, Катерина Кутова, Віталія Качмарик, Анастасія Колібек, Андріана Димінська, Христина Чапля, Анастасія Данилишин, Софія Лиса, Марія Капець.

Реалізація проєкту розпочалася 26 квітня у дистанційній формі інтердисциплінарною дискусією на тему „Мислення й життя історичного простору” та триватиме до 28 червня 2023 року. 10 травня відбувся черговий науково-прикладний онлайн-семінар, присвячений багатокультурним перспективам вивчення історичної Галичини, який полягав головно у дискусіях довкола запропонованих текстів Юрія Андруховича, Тімоті Снайдера та Йозефа Рота. Після вступної лекції Фрідріха Каїна з Віденського університету відбулася робота в групах, відтак кожна група поділилася своїми спостереженнями та висновками. Наприкінці двогодинної зустрічі студентка Катерина Кутова прочитала свій вірш польською мовою, інспірований лектурою есею Юрія Андруховича „Час і місце, або Моя остання територія”.

Основна частина інтенсивного науково-дослідницького проєкту відбудеться наживо 5–11 червня в Любліні. Наших студенток-полоністок очікує активна участь у низці науково-прикладних семінарів, воркшопів, гостинних лекцій, дискусій, візитів у культурних осередках Любліна, пізнавально-дослідницьких екскурсій тощо. Дрогобицькі учасниці спільно з науковою координаторкою презентуватимуть власні дослідження та рефлексії в межах двох воркшопів, запропонованих програмою проєкту: „Відлуння війни в українській літературі”, „Культурний трансфер і пам’ять – Фестиваль Бруно Шульца”.

Побажаймо молодим дослідницям успішних презентацій на цьому міжнародному форумі та здобуття продуктивного наукового й соціокультурного досвіду від спілкування з німецькими, австрійськими та польськими колегами.

Наукова координаторка

Віра Меньок