СИМБІОЗ МИСТЕЦТВА ТА ТЕХНОЛОГІЙ: РЕЗУЛЬТАТИ МІЖНАРОДНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ

14 жовтня 2022 року відбулася Міжнародна он-лайн конференція «Парадигми мистецької та технологічної освіти: сучасні виклики і проблеми вирішення», організаторами якої виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди (кафедра образотворчого мистецтва; завідувачка, професор Тетяна Паньок), Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка (кафедра технологічної та професійної освіти; завідувач, професор Леонід Оршанський) та Чанчуньський університет, Китайська народна республіка (факультет візуальних мистецтв, професор Дай Чжен). У конференції взяли участь понад 70 науковців, викладачів і вчителів, магістрів й аспірантів із різних куточків України – Харкова, Полтави, Чернігова, Глухова, Вінниці, Умані, Кременця та інших міст і містечок нашої держави.

Із вітальними словами до учасників конференції звернулися проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, професорка Світлан Бережна та віце-президент Чанчуньського університету, професор Сунь Цзинхуа.

На пленарному засіданні від Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка зі змістовними доповідями виступили: професор Леонід Оршанський («Мистецька та технологічна освіта: проблеми реалізації в умовах Нової Української Школи»), та професор Іван Нищак («Графічна підготовка майбутніх учителів технологій як важлива професійна складова: актуальні проблеми та перспективи»). На секційних засіданнях свої доповіді виголосили доценти Галина Мельник («Прийоми візуалізації навчального матеріалу в умовах он-лайн навчання») та Мирослав Пагута («Аксіологічні аспекти ознайомлення майбутніх учителів трудового навчання та технологій з основами декоративно-ужиткового мистецтва й етнодизайну»). Цікавими думками про народне бойківське мистецтво і потребу в його відродженні поділилася член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, старший викладач Галина Ліщинська-Кравець.

Незвичайно оригінальними виявилися доповіді випускників, магістрів й аспірантів Дрогобицького вишу. Зокрема, магістрів Богдана Мараховського і Віктора Думнича, аспіранта 1-го року навчання, заступника директора Бориславського ліцею, дипломанта Всеукраїнського конкурсу «Вчитель року – 2020» Давида Кузьмича, а також вчителя трудового навчання, етнографині Тетяни Штень.

Канд. пед. наук, доцент Мирослав Пагута