Студенти відвідали Дрогобицьке відділення державної реєстрації актів цивільного стану у Дрогобицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції

Реєстрація народження людини, вибір імені, одруження, розлучення, а також реєстрування факту смерті до початку ХХ століття були прерогативою церкви. Відтоді й донині в нашій країні за всі значущі в житті людини події відповідають відділи державної реєстрації актів цивільного стану – РАЦСи, що функціонують відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану».

26 травня 2023 року з ініціативи доцента кафедри історії України та правознавства Наталії Кантор слухачі курсу «Сімейне право України» мали можливість ознайомитися з роботою Дрогобицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дрогобицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції.

Під час професіографічної екскурсії студенти дізналися про функції РАЦСів, зокрема про можливість зареєструвати народження дитини, отримавши відповідне свідоцтво, подати документи на реєстрацію чи розірвання шлюбу, змінити ім’я, внести інші зміни до актових записів цивільного стану, проставити апостиль (засвідчує дійсність підписів, печаток або правового статусу особи), а також отримати повторні свідоцтва та витяги з державного Реєстру актів цивільного стану. Новизною роботи РАЦСу є проєкт «Шлюб за добу», завдяки якому пари тепер можуть не чекати цілий місяць, а одружитися вже через 24 години після подачі всіх потрібних документів.

З метою створення сприятливих умов для реалізації прав дитини в Україні також стартував експериментальний проєкт під назвою «єМалятко». Лише на підставі однієї заяви батьки новонародженої дитини можуть отримати послуги в межах комплексної послуги «єМалятко»: проведення державної реєстрації народження; реєстрації місця проживання дитини; призначення державної допомоги при народженні дитини; призначення допомоги на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях; внесення відомостей про дитину до Реєстру пацієнтів, що ведеться у центральній базі даних електронної системи охорони здоров’я; реєстрації дитини у Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків; визначення належності новонародженої дитини до громадянства України; а також внесення інформації про новонароджену дитину до Єдиного державного демографічного реєстру з присвоєнням унікального номера запису в ньому.

Наприкінці зустрічі спеціалісти Дрогобицького відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Дрогобицькому районі Львівської області Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції відповіли на всі запитання студентів та побажали відвідувати їх лише з приємних нагод.

Загалом, проведений захід сприяє формуванню позитивного іміджу державної служби у молодіжному середовищі, є поштовхом до нових кар’єрних цілей та ще однією можливістю переконатися, що для подальшого професійного зростання студентам необхідні ґрунтовні фахові знання, які стануть їх конкурентними перевагами під час майбутнього працевлаштування.

Вам буде цікаво