Студенти спеціальності «Дошкільна освіта» долучилися до Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства»

Щорічно з 25 листопада до 10 грудня проводиться Всеукраїнська кампанія «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми.

6 грудня 2021 року студенти спеціальності «Дошкільна освіта» у межах кампанії взяли участь у панельній дискусії «Насильство над дітьми». Модераторка зустрічі доцентка Алла Ревть зазначила, що нагальною потребою є формування нульової толерантності до насильства стосовно дітей у суспільстві, коли б кожен із нас реагував відповідно на факти насильства та не замовчував проблему і тим самим створював для дитини середовище довіри.

Студенти другого (магістерського) рівня вищої освіти групи ДО-14М Софія Даниляк, Олена-Анна Кайдан та Анна Луців у своїх доповідях наголосили, що насильство над дітьми є загальносвітовою проблемою, і Україна не є виключенням.

На запрошення організаторів панельної дискусії до зустрічі приєдналися стейкхолдери: ЗДО № 13 «Казка» (м. Самбір) – Надія Хом’як (директорка), Наталія Гойчик (психологиня), Марія Мулега (вихователька-методистка); ЗДО № 30 «Волошка» (м. Дрогобич) – Наталія Кручкевич (вихователька); ЗДО № 20 (м. Борислав) – Надія Тарновецька (вихователька); дізнавачка сектору дізнання, пані капітан поліції Самбірського РВП ГУНП у Львівській області Юлія Бура; фахівчиня відділу інформаційної діяльності та молодіжної політики Дрогобицького університету Наталія Бучковська; головна спеціалістка відділу сім’ї та молоді виконавчого комітету Дрогобицької міської ради Оксана Павловська.

Доповідачі презентували практичний досвід роботи щодо попередження та усунення негативних явищ, пов’язаних із жорстоким поводженням із дітьми.

Лейтмотив зустрічі – насильству над дитиною можна запобігти лише тоді, коли буде налагоджено тісну взаємодію і співпрацю між фахівцями сфери освіти, центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служб у справах дітей, відділів у справах сім’ї та молоді, правоохоронних органів і медичними працівниками.