Студенти факультету фізики, математики, економіки та інноваційних технологій на стажуванні за програмою Erasmus+

Студентки спеціальності 014 «Середня освіта (Трудове навчання та технології)» Андріана Мошовська й Ольга Закревська діляться враженнями про початок семестрового стажування за програмою Erasmus+ в Університеті гуманітарних і природничих наук імені Яна Длугоша (місто Ченстохова, Республіка Польща).

«Завдяки зусиллям ректорату і відділу міжнародних зв’язків Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка в межах навчальної мобільності студентів у нас розпочалося семестрове стажування за програмою Erasmus+ в Університеті гуманітарних і природничих наук імені Яна Длугоша (місто Ченстохова, Республіка Польща).

Про навчання за обміном між європейськими університетами-партнерами мріє чи не кожен студент, для якого це може бути: можливість порівняти якість навчання, методи викладання й освітні методики; шанс подорожувати та знайомитися з культурою європейських країн; можливість «підтягнути» іноземну мову й термінологію, поглибити знання з фаху; змога відчути студентське життя своїх однолітків, знайти нових друзів. Однак для нас стажування за програмою Еразмус+ – це передовсім нові життєві виклики, випробування своїх можливостей, розкриття потенціалу, а також перспектива відчути себе рівними та незалежними, розвинути вміння протистояти непередбаченим ситуаціям, які викликані військової агресією з боку російської федерації.

Стажуватися у польському виші на факультеті точних, природничих і технічних наук у вересні нам вперше запропонував завідувач кафедри технологічної та професійної освіти професор Леонід Оршанський. Довго не роздумуючи, одразу ж погодилися та почали готуватися до цієї поїздки: планували маршрут, збирали потрібні документи і валізи, поновлювали знання з польської мови. Щиро кажучи, спочатку не хотіли покидати нашу рідну країну та близьких, але водночас розуміли, що можемо підвести наш університет і викладачів, які нам допомагали та підтримували.

Прибувши до Ченстохови, ми одразу ж були зачаровані красою і величчю цього старовинного міста, костелом і монастирем на Ясній Горі, де знаходиться ікона Матері Божої Ченстоховської, яка для християн вважається чудодійною. Щодо університету імені Яна Длугоша, то його кампус складають сучасні аудиторії, лабораторії, бібліотека і великий спортивний комплекс. «Родзинкою» навчальної інфраструктури є планетарій, в якому застосовується новітня система DIGISTAR III SP. Навчальні корпуси є стильними та модерними, а студентські аудиторії – світлі й затишні, укомплектовані новим цифровим обладнанням. У вільний від навчання час студенти займаються у наукових та художніх студіях, спортивних секціях, беруть активну участь у студентському самоврядуванні, виданні молодіжного журналу тощо.

5 жовтня 2022 року студентів, представників Дрогобицького університету, запросили на інавгурацію польських першокурсників. Вона дещо відрізняється від нашої Урочистої посвяти, тому було цікаво спостерігати за цією важливою для викладачів і студентів подією. Ректор університету професор Анна Випич-Гавронська (Anna Wypych-Gawrońska) у своїй інавгураційній промові висловила палку підтримку українському народові, закликала надавати допомогу та виявляти розуміння і лояльність до студентів з України. На зустрічі з викладачами і керівництвом факультету, які були милими та привітними, ми обговорили різні організаційні питання, особливості навчання, культурно-просвітницьку програму.

Хоча ми й сумуємо за рідною домівкою та друзями, однак щасливі хоча б на короткий час стати «польськими студентами», набути новий цікавий досвід, пізнати науковий і культурний світ цієї важливої для України європейської країни».

Андріана МОШОВСЬКА,

студентка групи ТТІ-209Б