Студентсько-викладацька наукова конференція-презентація «Микола Міхновський – ідеолог українського самостійництва»

12 квітня 2023 року з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження     М. Міхновського на кафедрі історії України та правознавства відбулася студентсько-викладацька наукова конференція – презентація «Микола Міхновський – ідеолог українського самостійництва».

Організаторами заходу виступили: завідувач кафедри історії України та правознавства професор Василь Ільницький, доцентки Оксана Медвідь і Руслана Попп.

«Як не можна спинити річку, що, зламавши кригу навесні бурхливо несеться до моря, так не можна спинити нації, що ламає свої кайдани… Наша нація ступила на новий шлях життя, а ми мусимо стати на її чолі, щоб вести до здійснення ідеалу. Ми розуміємо, що боротьба буде довга і люта. Що ворог безпощадний і дужий. Ми востаннє виходимо на історичну арену, і або поборемо, або вмремо» – ці пророчі слова М. Міхновського як ніколи актуальні зараз, коли той же ворог намагається знищити українців як політичну націю, зруйнувати не тільки українські міста і села, але й українську історичну пам’ять та національну самосвідомість.

Микола Міхновський чітко розумів, що боротьба українського народу буде тривалою і нелегкою, так воно і є…

Зі змістовними та цікавими презентаціями виступили студенти першого (бакалаврського) рівня вищої освіти: Андрій Данч «М. Міхновський  – основоположник, ідеолог і лідер самостійницької течії українського руху кінця ХІХ — початку ХХ ст.»; Олександр Якимець «Історія адвокатури М. Міхновського»; Владислав Хрунь «Микола Міхновський  та його проект «Самостійна Україна»; Нестеренко Єлизавета «М. Міхновський – борець за Православну церкву України»; Вікторія Васьків «Публіцистика Миколи Міхновського у світлі революційних зрушень 1905 р»; Анастасія Поліщук  –«Роль Миколи Міхновського у формуванні національної регулярної армії в добу Центральної Ради»; Христина Марусаж «М. Міхновський та збройний виступ самостійників».

Учасники конференції активно та із захопленням обговорили постать Миколи Міхновського як одного з найбільш послідовних борців за самостійність України та натхненника незламного національного духу українців.

Христина Марусаж,

студентка факультету історії, педагогіки та психології

Вам буде цікаво