Студентська наукова конференція з нагоди 80-річчя УПА

13 жовтня 2022 р. кафедра історії України та правознавства нашого університету організувала та провела студентську наукову конференцію-презентацію «Український визвольний рух (1940 – 1950-х рр.) у контексті європейського руху опору». До оргкомітет конференції увійшли: професори Василь Ільницький і Микола Галів, доцентки Руслана Попп та Оксана Медвідь.

Конференцію відкрив завідувач кафедри історії України та правознавства професор Василь Ільницький, який наголосив на значимості і масштабності українського визвольного руху при співставленні його з рухами опору, які діяли в європейських країнах у 1940–1950-х рр. Важливо, що цьогоріч виповнюється 80 років з часу утворення Української повстанської армії. З вітальним словом до учасників конференції звернувся доцент Володимир Галик, заступник декана факультету історії, педагогіки та психології. Модерувала захід доцентка Руслана Попп.

Доповіді-презентації представили студенти бакалаврського рівня вищої освіти спеціальності «Середня освіта (Історія) та правознавство». Так, Юлія Сениско виголосила доповідь на тему «ІІІ-й Надзвичайний великий збір ОУН (б) і розгортання Руху Опору в Україні», Роман Брух  – «Структура та чисельність УПА», Ірина Луців – «Український визвольний рух на Закерзонні в 1944 – 1947 рр.», Руслана Кахновець – «Національний рух опору в Латвії в роки Другої світової війни», Марія Стап’як – «Національний рух опору в Естонії в роки Другої світової війни», Олена Бачинська – «Національний рух опору в Литві в роки Другої світової війни», Михайло Тимчишак – «Діяльність молодіжних організацій ОУН в роки радянсько-німецької війни»,  Андрій Щокін – «Загибель Головного Командира УПА Романа Шухевича».

Науково-педагогічні працівники кафедри історії України долучилися до обговорення презентацій і представили свої доповіді: «Рейди відділів УПА у Румунію (1947 – 1949)» (проф. Василь Ільницький), «Сотня УПА «Булава» (1943 – 1948): склад і бойова діяльність» (проф. Микола Галів), «Звіти Проводу ОУН як джерело вивчення українського визвольного руху» (доц. Руслана Попп), «Бойові дії УПА на Городенківщині під час хлібозаготівельної кампанії 1946 р.» (доц. Оксана Медвідь).

Підсумовуючи результати конференції, доцентка Руслана Попп наголосила на актуальності представленої проблематики, ґрунтовній підготовці студентів до наукового заходу, активній участі здобувачів освіти в обговоренні важливих питань боротьби європейських народів, зокрема й українського, за свободу проти тиранії. На завершення учасники конференції висловили вдячність ЗСУ за можливість навчатися та проводити наукові заходи у часі війни з московським окупантом.

Вам буде цікаво