Студентська наукова конференція-презентація на історичному факультеті

24 листопада 2021 року на історичному факультеті відбулася IV студентська наукова конференція-презентація «Закордонне українство: історія та сучасність». Організаторами заходу виступили доцентки кафедри історії України Руслана Попп (модераторка) та Оксана Медвідь.

Із вітальним словом до учасників конференції звернулися декан історичного факультету Микола Галів та завідувач кафедри історії України Василь Ільницький. Останній відзначив, що особливістю IV конференції є участь в ній не лише студентів історичного факультету, а й здобувачів освіти інституту іноземних мов. Цей структурний підрозділ нашого університету представляли студенти І курсу першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Марія Ращупкіна, Катерина Борисенко, Дмитро Савшак, які розповіли про Український вільний університет і відомих закордонних українців Сержа Лифаря та Стівена Возняка.

Студенти другого (магістерського) рівня вищої освіти історичного факультету Христина Жук та Ірена Ліпецька розкрили питання міжвоєнної української еміграції, політику радянської системи щодо закордонного українства у 50 – 60-х рр. XX ст. Студентка Ольга Головата ґрунтовно охарактеризувала діяльність Європейського українського конгресу – представницького органу української громади у європейських країнах. Роксолана Романків проаналізувала феномен української діаспори в Австралії. Доповідь Петра Кепича була присвячена меценатові та організатору міжнародного конкурсу знавців української мови Петрові Яцику. Зауважимо, що студент-доповідач є уродженцем села Верхнє Синьовидне Стрийського району, в якому побачив світ й визначний українець Петро Яцик. Про одного з перших літописців українського життя в Канаді Нестора Дмитріва підготувала презентацію Роксолана Лецик. Студентки Віталія Шомонка й Андріана Байкенич присвятили доповіді образотворчому та хореографічному мистецтвам, розповівши про творчість художника Василя Курилка й українське танцювальне мистецтво за кордоном.

Насамкінець конференції доцентка Руслана Попп подякувала учасникам за змістовні і цікаві доповіді. А студенти у відповідь – за можливість взяти участь у такій інформаційно-насиченій, пізнавальній конференції.

Роксолана ЛЕЦИК,
здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти історичного факультету