Студентки польської філології на онлайн-зустрічі у Клубі вчителів польської мови при Посольстві Республіки Польща у Києві

На запрошення Посольства Республіки Польща 17 квітня 2021 року відбулася чергова тематична онлайн-зустріч у Клубі вчителів польської мови, що діє при Посольстві, в якій взяли участь здобувачки першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти польської філології філологічного факультету Дрогобицького університету. Темою зустрічі цього разу стала творчість та еміґрантська доля видатних польських митців – композитора світової слави Фридерика Шопена та геніального поета Ципріяна Каміля Норвіда.

У ґроні викладачів та вчителів польської мови з усієї України наші студентки мали особливу нагоду збагатити свої знання з польської літератури та культури, довідатися багато цікавого завдяки професійним і натхненним розповідям та презентаціям наукових працівників польського Національного Інституту Фридерика Шопена – доктора Павла Сєховича, Ганни Нап’юрковської та Марека Лущика.

Норвід та Шопен – виняткові постаті польської та світової культури, тож поглиблення знань про їхню творчість та життєві досвіди в еміґраційний період у Парижі суттєво розширили літературознавчі та культурознавчі обрії наших студенток-полоністок.

Павел Сєхович продемонстрував виконання музичних творів Шопена сучасними музикантами на історичному фортепіано самого композитора, яке було знищене солдатами російського царату 1863 року та реконструйоване лише 2018 року, на 100-річчя здобуття Польщею Незалежності. Про драматичну долю цього інструмента Норвід написав поетичний твір «Фортепіано Шопена», в якому йдеться про символічне відродження вічного мистецтва: ідеал знищують фізично, однак він неодмінно воскресає духовно, як наголосив Павел Сєхович насамкінець свого виступу.

Учасників зустрічі у Клубі вчителів польської мови привітала пані Моніка Ціхоцька – дружина Надзвичайного і Повноважного Посла Республіки Польща в Україні.

Кафедра світової літератури та славістики спільно з Полоністичним науково-інформаційним центром ім. Ігоря Менька завдячують пані Еві Матушек-Заґаті – керівниці відділу з питань науки та освіти Посольства РП у Києві – за запрошення та блискучу організацію цієї онлайн-зустрічі. Сподіваємось, що наші польські філологи й надалі матимуть нагоду брати участь у подіях Клубу вчителів польської мови при Посольстві РП.

Інформацію підготувала Віра Меньок

доцентка кафедри світової літератури та славістики,

керівниця Полоністичного науково-інформаційного центру

 

Вам буде цікаво