Студентки інституту фізичної культури і здоров’я практикують в Міжнародному реабілітаційному центрі AXIS (Словаччина)

Війна вносить корективи в життя студентів і частина з них через це опинилися за межами своєї країни. Проте, незважаючи навіть на вимушене переселення в країни Європи, студенти інституту фізичної культури і здоров’я Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка не припиняють свого освітньо-професійного розвитку.

Вже другий тиждень дві студентки спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» засвоюють свої теоретичні знання на практиці: Анастасія Дудок (гр. ФТЕ-42Б) в Міжнародному реабілітаційному центрі AXIS (м. Piestany, Словаччина) і Євгенія Херло (гр. ФТЕ-32Б) у філії Міжнародного реабілітаційного центру

AXIS (м. Visaginas, Литва). Це стало можливим завдяки тому, що інститут підтримує зв’язки зі своїми випускниками, які сьогодні працюють у реабілітаційних закладах Європи. Саме випускник нашого університету Роман Бас, який є директором Міжнародного реабілітаційного центру AXIS у Словаччині, за сприяння директора інституту фізичної культури і здоров’я професора Миколи Лук’янченка прийняв наших студенток у свою велику реабілітаційну команду.

У реабілітаційному центрі наші студенти залучені до реалізації низки реабілітаційних програм для пацієнтів із різними формами дитячого церебрального паралічу, наслідками інсульту і черепно-мозкової травми,  наслідками травм хребта й спинного мозку та порушень спінального кровообігу, з розладами аутичного спектру, генетичними синдромами, затримкою психомоторного розвитку, синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю, труднощами в навчанні та ін. Практикуючи в реабілітаційному центрі AXIS, студенти здобувають нові знання та набираються практичного досвіду для своєї майбутньої професії. Попри щоденну зайнятість із пацієнтами, студентки встигають відвідувати теоретичні онлайн-заняття в рідному університеті.

Сьогодні директор інституту фізичної культури і здоров’я професор Микола Лук’янченко вирішує питання офіційної співпраці Дрогобицького університету з Міжнародним реабілітаційним центром AXIS, за результатами якої кращі студенти спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» зможуть проходити клінічні практики ще в одній країні Євросоюзу. Треба відзначити, що для студентів інституту фізичної культури і здоров’я – майбутніх фахівців сфери реабілітації, можливим є семестрове навчання в Університеті прикладних наук VIVES (Бельгія), а також проходження клінічних практик у реабілітаційній клініці «ADELI» (Словаччина) і в реабілітаційному центрі «SAREMA» (Чехія).